Zgodność zodiaku Raka i Skorpiona według astrologów

Zarówno Rak, jak i Skorpion wiedzą, jak trudno jest znaleźć partnera, który naprawdę je złapie. Raki są często krytykowane za to, że są zbyt emocjonalne i wrażliwe, podczas gdy Skorpiony mają reputację intensywnych i zaborczych. Związek między dwojgiem ludzi z tymi cechami osobowości nie wygląda na zdrowy. Ale tak nie jest, jeśli chodzi o związek Rak-Skorpion. Kompatybilność z rakiem i Skorpionem zawiera wszystkie potrzebne informacje na temat tej pary znaków wodnych.

„Związek między wodnistym rakiem a skorpionem nazywany jest w astrologii aspektem trygonu” – mówi Bustle astrolog Constance Stellas. „Oznacza to, że dwa znaki są oddalone od siebie o 120 stopni [on the zodiac wheel] i w harmonijnym przepływie ze sobą ”.

Kiedy znaki tego samego elementu spotykają się, zazwyczaj łatwo im się dogadać, ponieważ mówią tym samym językiem. Ponieważ Rak i Skorpion są znakami wodnymi, mają tendencję do bycia wrażliwymi, dostrojonymi do swoich emocji i empatycznymi. Jeśli chodzi o relacje, oboje pragną emocjonalnego związku, który wynika z bycia wrażliwym i ujawniania wszystkich swoich głębszych uczuć.

„W przypadku Skorpiona i Raka ich język może być cichy, ale z głębokim emocjonalnym zrozumieniem siebie nawzajem” – mówi Stellas. „Zbyt wiele emocji może przeszkodzić, ale jeśli sprawy są trudne, mogą polegać na tej rzece uczuć”.

Zgodność seksualna raka i Skorpiona

Seksualnie ci dwoje są do siebie magnetycznie przyciągani. Raka przyciąga głębia i siła Scorpio, podczas gdy Scorpio docenia słodką i opiekuńczą naturę kraba. W przypadku obu objawów silna więź emocjonalna z partnerem jest kluczem do uzyskania najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń seksualnych. Bez względu na to, jak nieodparte są dla siebie nawzajem, Rak i Skorpion mogą potrzebować czasu, zanim staną się fizyczni.

W łóżku oba znaki reagują i zwracają uwagę na potrzeby partnera. „Skorpion może być bardziej skłonny do przygód seksualnych niż Rak, ale po pewnym czasie oba znaki staną się ciepłe, namiętne, dawaj i bierz” – mówi Stellas.

Jednym z potencjalnych problemów są gusta seksualne Scorpio, które mogą obejmować trochę szorstkości. Chociaż Raki są dość otwarte na odkrywanie fantazji partnera, są bardziej wrażliwe niż Scorpio i wolą miękkie i delikatne dotknięcia. Ale jeśli zaufanie zostanie ugruntowane, Rak może być gotowy na wszystko.

Kompatybilność emocjonalna raka i Skorpiona

Rak i Skorpion są emocjonalnie wysoce kompatybilne. Według Stellas Scorpio ma bardziej „ekstremalne” uczucia, ale nie zawsze wyraża je swobodnie. Z drugiej strony Raki są znacznie bardziej sentymentalne – są w zasadzie woźnicami zodiaku.

Rak i Skorpion są intuicyjni i mogą mieć taki rodzaj relacji, w którym po prostu wiedzą, co myśli druga osoba. Kiedy są zsynchronizowani, ci dwaj mogą kończyć swoje zdania. Znaki wodne w naturalny sposób chronią ich uczucia, ponieważ mają tendencję do głębokiego odczuwania rzeczy. Ale kiedy się otworzą i zaufają sobie, ci dwaj utworzą silną więź. Wiele razy spotykają się, rozmawiając o swoich marzeniach i uczuciach do wczesnych godzin porannych.

Potencjalnym wyzwaniem może być sposób, w jaki wyrażają swoje emocje, zwłaszcza gdy są źli. W szczególności Skorpiony mają tendencję do mściwości, gdy czują, że zostały skrzywdzone. Jeśli powiedzą coś bolesnego, może to pozostać z rakiem przez długi czas.

Ogólnie rzecz biorąc, Rak i Skorpion są zgodnymi odpowiednikami zodiaku. Rak zawsze będzie czuł się bezpieczny i chroniony dzięki Skorpionowi, a Skorpion zawsze będzie się czuł kochany i pielęgnowany przez Raka. Pomimo typowych wzlotów i upadków, ci dwaj naprawdę potrafią pokonać dystans.

Źródło:

Constance Stellas, astrolog