Zalety wibrującego masażu twarzy, wyjaśnione przez dermatologów

Pomiędzy urządzeniami mikroprądowymi i jadeitowymi rolkami, wibrujące masażery do twarzy wydają się znajdować na niskim końcu spektrum gadżetów kosmetycznych. Pomimo tego, że nie używasz terapii światłem LED ani prądów elektrycznych, aby poprawić cerę, te coraz bardziej popularne narzędzia do twarzy mogą nadal wiele zrobić dla Twojej skóry.

W istocie te urządzenia są jak wzmocniony wałek do twarzy. „Wibrujące narzędzia do twarzy są zwykle wbudowane w wałek, a wibracje dodają element masujący do praktyki zwijania skóry” – mówi dr Ted Lain, dyplomowany dermatolog i dyrektor medyczny w Sanova Dermatology. Zamiast po prostu przetaczać się po górnej warstwie skóry (a la a jade roller), wibrujące fale wnikają głębiej – i dzięki temu przynoszą więcej korzyści, od wypełnienia pod oczami po efekt wypełnienia. Aha, i czuje się wyjątkowo dobrze na napiętych mięśniach twarzy.

Tutaj eksperci wyjaśniają zalety wibrujących masażerów twarzy oraz wskazówki, jak wprowadzić urządzenie w rutynę pielęgnacyjną.

Korzyści z wibrującego masażu twarzy

Jedną z głównych zalet tych narzędzi jest ich zdolność do wygładzania skóry w celu uzyskania efektu przeciwstarzeniowego. „Istnieją ograniczone dane sugerujące, że wibracje mogą zwiększać produkcję kolagenu w celu wzmocnienia skóry, co skutkuje poprawą wyglądu drobnych linii i zmarszczek” – mówi dr Joshua Zeichner, lekarz dermatolog z siedzibą w Nowym Jorku. . Więc chociaż nie ma obszernych badań potwierdzających korzyści płynące z wygładzania, niektóre badania wykazały, że narzędzia do masażu wibracyjnego pokazują to w rezultacie. Zeichner twierdzi, że przynajmniej mogą umożliwić lepszą penetrację produktu, co oznacza, że ​​Twoja skóra będzie skuteczniej wypijać serum z retinolem, kremy bogate w ceramidy i inne produkty przeciwstarzeniowe.

Jeśli kiedykolwiek wypróbowałeś jedno z tych urządzeń, możesz pomyśleć, że czujesz się jak Theragun dla twojej twarzy. I to nie jest zbyt odległe: według celebrytki Shani Darden, która właśnie wypuściła wibrującą różdżkę ze swoją tytułową marką do pielęgnacji skóry, narzędzia te wykorzystują fale masujące w taki sam sposób, jak urządzenie do terapii perkusyjnej (z wyjątkiem, oczywiście, bardziej odpowiedni poziom dla Twojej skóry). „Na początku terapia wibracyjna służyła leczeniu bólu mięśni” – mówi Bustle Darden. „Ale uzyskujesz naprawdę niesamowite rezultaty dla swojej skóry – pomaga w krążeniu, jest świetny na napięcie szczęki … to jak głęboki masaż, który usuwa napięcie z twarzy”.

Ten ruch pompujący i zwiększony przepływ krwi działają również na złagodzenie obrzęków. „Efekt masażu wibrującego narzędzia poprawia krążenie w skórze, poprawiając dostarczanie tlenu i składników odżywczych” – mówi Zeichner. „Może również poprawić drenaż limfatyczny, usuwając nagromadzony nadmiar płynu”. Kiedy masz dodatkowy płyn – który pochodzi z twojego układu limfatycznego, sieci naczyń, tkanek i narządów, które przenoszą płyn limfatyczny w całym ciele, aby twoje systemy działały wydajnie – ma tendencję do objawiania się jako opuchnięte oczy lub ogólna twarz nadąć. A ruch, który wykonujesz za pomocą wibrującego narzędzia, potrząsa tym wszystkim.

Urządzenia mikroprądowe, takie jak NuFace i ZIIP, wysyłają również prądy elektryczne w celu zwalczania napięcia twarzy – ale działają w inny sposób. „Wykorzystują one prąd o niskim poziomie do aktywacji mięśni i zmniejszenia obrzęku” – mówi Lain. Darden zauważa, że ​​fale mikroprądowe nie uderzają w żadne głębokie zmarszczki, jak robią to narzędzia wibracyjne. To powiedziawszy, urządzenia mikroprądowe mogą z czasem przynieść trwałe rezultaty, takie jak „redukcja i lifting zmarszczek” – wyjaśnia Lain. „Ale tak się uważa [the benefits of] wibrujące narzędzia do twarzy na skórze są tymczasowe ”.

Jak korzystać z wibrujących masażystów do twarzy

W przeciwieństwie do typowego gua sha lub twarzy z mikroprądami, możesz użyć wibrującego narzędzia na skórze, nawet nie patrząc w lustro – o ile przestrzegasz pewnych najlepszych praktyk. „Tak naprawdę nie da się zepsuć, jeśli idziesz we właściwym kierunku” – mówi Darden. Po pierwsze: nie przeciągaj narzędzia po twarzy, mówi. Zasadniczo chcesz przesuwać go w kierunku, w którym „chciałbyś zobaczyć rezultaty”, mówi Lain – tj. W górę do linii włosów, od kącików ust po przekątnej w kierunku skroni i od policzka na zewnątrz w kierunku uszu. . ”

Nie chcesz używać jednego z nich na suchą twarz. Aby uzyskać poślizg, nałóż żel, który jest dostarczany z narzędziem (niektórzy go zapewniają) lub coś, co nawilża skórę. Darden mówi, że wystarczy krem ​​nawilżający lub olejek do twarzy.

Wibrujące masażery do twarzy są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry – mówi Lain. Ale „działają najlepiej na ludzi, którzy mają łagodne problemy ze skórą” – mówi Zeichner. Innymi słowy: nie oczekuj cudownych rezultatów, przestrzega. Aby czerpać jak najwięcej korzyści, profesjonaliści zalecają używanie ich codziennie.

Kup wibrujące narzędzia do twarzy

Kup na twarzy dla twarzy

Darden stworzyła tę różdżkę do rzeźbienia twarzy jako sposób na zapewnienie ludziom wrażenia (i rezultatów) jej zabiegów IRL w domu. Ma dwa nasadki (z których mniejszy jest przeznaczony do okolic oczu i linii nosowo-wargowych), trzy ustawienia intensywności i żel nawilżający, dzięki czemu masz wszystko, czego potrzebujesz do wygładzającej skórę spa na kanapie.

Opcja gotowa na półkę

Dlaczego nie zafundować sobie terapii wibracyjnej za pomocą wałka do twarzy z 24-karatowego złota? Gold Sculpting Bar Facialist Jillian Dempsey zapewnia skórze szybki lifting i można go łatwo nosić ze sobą, gdziekolwiek jesteś.

Opcja kamieni szlachetnych

Ten wałek wykorzystuje wibracje dźwiękowe, aby tymczasowo uwydatnić drobne linie, aby uzyskać bardziej równomierną, mniej opuchniętą cerę – i jest to świetna opcja dla tych, którzy kochają wygląd jadeitowych rolek (lub ogólnie kamieni szlachetnych), ale chcą więcej rezultatów.

The Eye Area De-Puffer

Jeśli interesuje Cię przede wszystkim skóra wokół oczu – w tym cienie pod oczami, obrzęki i drobne zmarszczki – to urządzenie Foreo jest najlepszym rozwiązaniem. Kształt jest idealnie dopasowany do okolicy, a wystarczy 1 minuta zabiegu, aby zadziałać.

Opcja wielozadaniowości

Niektóre narzędzia wibrujące mają dodatkową zaletę terapii światłem czerwonym, która, jak mówi Zeichner, zapewnia dodatkowe korzyści w postaci zmniejszenia stanu zapalnego i stymulowanej produkcji kolagenu – wygrana dla Twojej rutyny pielęgnacyjnej.

Przywołane badania:

Caberlotto, E. (2017). Wpływ urządzenia do masażu skóry na ekspresję ex vivo białek ludzkiej skóry właściwej i zmarszczki mimiczne in vivo. PLoS One. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5383004/

Lohman, E. (2007). Wpływ wibracji całego ciała na ukrwienie skóry kończyn dolnych u zdrowych osób. Med Sci Monit. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17261985/

Tzen, YT. (2018). Zwiększony przepływ krwi w skórze podczas drgań o niskiej intensywności u ludzi: Analiza mechanizmów kontrolnych za pomocą krótkotrwałej transformaty Fouriera. PLoS One. https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0200247

Eksperci:

Dr Ted Lain, dyplomowany dermatolog i dyrektor medyczny w Sanova Dermatology

Dr Joshua Zeichner, MD, certyfikowany dermatolog z Nowego Jorku

Shani Darden, celebrytka i założycielka Shani Darden Skin Care