Wszystko, co musisz wiedzieć o New Sky Drama „The Midwich Cuckoos”

Nominowany do nagrody BAFTA aktor Keeley Hawes (Ochroniarz, Finding Alice, Line of Duty, i wiele więcej) zagra w niedawno zapowiedzianej serii Sky Original Kukułki z Midwich, adaptacja powieści science fiction z 1957 roku autorstwa pisarza Johna Wyndhama. Seria obiecuje „mroczne, niepokojące współczesne wyobrażenie na nowo” klasyki, w której ciche angielskie miasto wpada w panikę z powodu przerażającego zjawiska. Przed premierą serii, oto wszystko, o czym musisz wiedzieć Kukułki z Midwich.

Akcja ośmioczęściowej serii rozgrywa się w sennym angielskim miasteczku Midwich dojeżdżającym do pracy, opisanym jako „liberalny i ambitny” obszar „zamieszkany przez rodziny nuklearne i zamożne ulice handlowe”. Streszczenie podsumowuje to następująco: „Miejsce, w którym nic się nie dzieje – i to nie bez powodu”.

Jednak, jak głosi historia, Midwich pogrąża się w panice, gdy część miasta nagle traci przytomność, a ludzie i zwierzęta tracą przytomność bez ostrzeżenia i powodu. „Strefa zaciemnienia” istnieje przez 12 godzin, nikt nie może wchodzić ani wychodzić, a kiedy się podnosi, każda kobieta w wieku rozrodczym znajdująca się w strefie w niewytłumaczalny sposób zaszła w ciążę (nie wiadomo z czym). Pomiot tych ciąż jest znany jako „Midwich Cuckoos”, przerażająca grupa „dzieci”, które na zawsze zmienią miasto.

Hawes gra „utalentowaną” psychoterapeutkę, dr Susannah Zellaby, która pomaga wspierać osoby dotknięte mrożącą krew w żyłach tajemniczą utratą przytomności, wraz z lokalnym oficerem DCI Paulem Kirbym (w tej roli Obcy’s Max Beasley), którego zadaniem jest utrzymanie porządku w zrujnowanym mieście.

W oświadczeniu Hawes mówi, że jest „absolutnie zachwycona” współpracą ze Sky nad nową serią. „Nie mogę się doczekać współpracy z niezwykle utalentowanym Maxem Beesleyem i niesamowitą obsadą i nie mogę się doczekać, aby wejść do dziwnego i niepokojącego świata Midwich!” powiedziała.

W silnym składzie serialu widać również występy Aisling Loftus (Odkrycie czarownic), Ukweli Roach (Ślepy punkt), Synnøve Karlsen (Ostatniej nocy w Soho, klika), Lara Rossi (Robin Hood), Lewis Reeves (Mogę cię zniszczyć), Rebeka Staton (Wychowany przez wilki) i Anneika Rose (Linia obowiązków).

Adaptacja Sky została napisana i stworzona przez brytyjskiego pisarza Menedżer nocy i Hanna, David Farr, który również podzielił się swoją fascynacją oryginalną książką. „Najpierw przeczytałem Kukułki z Midwich kiedy miałem 12 lat ”, powiedział w oświadczeniu Sky. „Mieszkałem w małym miasteczku w Wielkiej Brytanii w latach 80. Wszystko w tej książce wydawało mi się prawdą i przerażało mnie. Inwazja wrogiej i bezwzględnej siły na małą społeczność. Pozornie niewinne dzieci jako siła o ogromnej złowrogiej sile. Dostałem się pod skórę ”.

Farr dodał: „W miarę jak dorastałem, historia nigdy nie przestała wywierać nacisku. Pomysł, że możemy narodzić się na własne zniszczenie, jest tak prosty i przerażający. Że jako matka lub ojciec, istota, którą kochamy najbardziej na świecie, może się odwrócić od nas. To koszmary ”.

Pełen tajemniczości i napięcia, Kukułki z Midwich wygląda na porywający zegarek, gdy jest emitowany w telewizji Sky One i Now – chociaż wcześniej jest sposób, aby przejść. Zdjęcia rozpoczynają się w tym miesiącu w Londynie, ale serial ma zostać wydany dopiero w 2022 roku.