Tess Holliday spotkała się z nienawiścią po podzieleniu się diagnozą anoreksji

Po tym, jak przez większość życia zmagała się z zaburzeniami odżywiania, u Tess Holliday psycholog zdiagnozował anoreksję i jest w trakcie rekonwalescencji. niedawno udostępniła w mediach społecznościowych. Otwarcie się na temat swojej diagnozy Dzień dobry Ameryko 6 maja aktywistka i modelka zajmująca się pozytywnością ciała opisała szybką krytykę, jaką otrzymała w Internecie. Jednak nawet gdy omawiała negatywne komentarze ludzi, którzy ją przesłuchiwali, Holliday nadal nawoływał do różnorodności i reprezentacji.

„Otrzymałam wiele wiadomości od anorektyczków, którzy są wściekli i wściekli, ponieważ czują, że kłamię” – wyjaśniła mama synów Bowiego, lat 4 i Rylee, lat 15. „Jestem plus size, ale opowiadam się za różnorodnością w większych ciałach, więc myślę, że ludzie, którzy słyszeli, jak mówię, że jestem anorektyczką, naprawdę drażniły”

Rozumie, że ludzie nie uważają jej za odpowiednią „to, co widzieliśmy jako diagnozę anoreksji”, ale mówi, że uważa, że ​​wskazuje to na „większy problem … że brakuje nam różnorodności i reprezentacji na świecie . ” Według National Eating Disorders Association restrykcyjne zaburzenie odżywiania nie ma „wyglądu”, a jedyną różnicą między rozpoznaniem jadłowstrętu psychicznego a anoreksją atypową jest waga. Krótko mówiąc, zaburzenie to nie dyskryminuje i nie zawsze jest widoczne.

W przypadku Holliday, zaburzenie odżywiania przejawiało się w tym, co opisała jako noszącą „odznakę honoru”, którą ludzie w jej życiu powiedzieliby, że jedli więcej niż ona, mimo że zawsze wierzyła, że ​​zjadła. Teraz jej dietetyk Anna Sweeney skupia się na jedzeniu trzech posiłków dziennie, a także ćwiczy pilates, aby zachować zdrowie. „Właściwie czuję, że mogę stawić czoła rzeczom, które rzuca mi życie, a przez ostatnie sześć miesięcy byłem szczęśliwszy niż w całym moim życiu” – dodał Holliday. GMA. „Czuję się cały, czuję się spokojny, naprawdę czuję się w mojej mocy”.

Po wywiadzie Holliday zabrała się do mediów społecznościowych, aby wyjaśnić, że ostatnie kilka dni były jednymi z jej „najtrudniejszych”, odkąd została osobą publiczną. „Nienawiść była przytłaczająca, ale wiadomości od tych z Was, którzy czuli się widziani, potwierdzeni i kochani, znacznie przewyższają krytyków” – napisała do ponad 2 milionów obserwujących na Instagramie, wraz z filmem GMA wygląd. „Odpowiadam na tak wielu z was, jak tylko mogę, ale po tym zrobię małą przerwę społeczną, aby skupić się na własnym zdrowiu psychicznym. Pamiętaj tylko, że posiadanie zaburzeń erekcji nie jest haniebne i zasługujesz na szacunek i miłość, niezależnie od tego, na jakim etapie podróży z ciałem się znajdujesz. Kocham was wszystkich.”

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na zaburzenia odżywiania i potrzebuje pomocy, zadzwoń pod numer infolinii National Eating Disorders Association pod numer 1-800-931-2237, wyślij SMS-a na numer 741741 lub porozmawiaj online z wolontariuszem z telefonu zaufania.