Te odcinki „Grey’s Anatomy” o Meredith i Cristinie napełnią cię radością

Spojlery przed Chirurdzy Sezon 17. Z tyloma ukochanymi postaciami powracającymi do Chirurdzy w sezonie 17, a nawet w przyszłości, jedno nazwisko znajduje się na szczycie wielu życzeń na liście: Cristina Yang. Osoba Meredith odeszła siedem sezonów temu, ale jej nieobecność nigdy nie bolała tak bardzo, jak teraz, kiedy Meredith jest chora, a wrota są szeroko otwarte na powrót ulubionych fanów. Jak dotąd Derek, George, Lexie i Mark odpowiedzieli na wezwanie, a April (wciąż żywa!) Sarah Drew również wkrótce pojawi się gościnnie. Chociaż Sandra Oh niedawno powiedziała ET Canada do którego nie miała zamiaru wracać Grey’s, wciąż możemy marzyć. W międzyczasie możemy również powrócić do niektórych z najbardziej pamiętnych chwil Cristiny i Meredith. Oto osiem najważniejszych odcinków do obejrzenia, jeśli przegapisz „pokręcone siostry” lub chcesz przypomnieć sobie, jak powstały niektóre z najbardziej definiujących cytatów z ich przyjaźni – np. „Jesteś moją osobą”.

Sezon 1, odcinek 1: „Ciężka noc”

Pierwszy odcinek Grey’s ustanawia najważniejsze relacje Meredith. Tak jak widzimy Meredith i Derek w najlepszym ich flircie, widzimy, że Meredith i Cristina ustanawiają swoją charakterystyczną mieszankę osobistego i zawodowego. Nigdzie ich synergia nie jest lepiej widoczna niż ich wymiana podczas badania tajemniczych napadów Katie Bryce, kiedy para bez wysiłku przegląda szczegóły dotyczące życia seksualnego Meredith i stanu Katie, nie tracąc ani chwili. Kiedy Meredith w końcu wyznaje, że „uprawialiśmy seks”, Cristina odpowiada: „A co z tętniakiem?” Najwyraźniej jest to szczególny rodzaj przyjaźni, a ci dwaj świetnie radzą sobie z wielozadaniowością.

ABC

Ich przyjaźń znalazła potem swoje pierwsze trudne miejsce – Cristina była słusznie zirytowana, że ​​Meredith przeprowadziła na niej operację Katie – ale ich bezceremonialny makijaż również okazał się precedensem na resztę ich wspólnego czasu. Są ponad subtelnościami bardziej powierzchownych przyjaźni i drobnych walk i urazów, które towarzyszą temu terytorium.

Sezon 2, odcinek 1: „Krople deszczu spadają mi na głowę”

Cristina i Meredith, będąc „osobą” siebie nawzajem, stały się tak zakorzenione Grey’s widzów przez lata, że ​​łatwo zapomnieć, skąd się wzięło ujmujące określenie. Odpowiedzią jest premiera drugiego sezonu, kiedy Cristina prosi Meredith, aby była jej osobą kontaktową w nagłych wypadkach – jej osobą – w sprawie aborcji. Oboje starają się zachować swobodę i zachowują się tak, jakby to było po prostu praktyczne określenie. I na początku może tak jest. Ale para czuje ukrytą ulgę po dokonaniu aranżacji, a Meredith jest cicho podekscytowana. Chwilę później dzielą się nawet nietypowym uściskiem, co jest dla nich wielką sprawą.

Sezon 3, Odcinek 17: „Some Kind Of Miracle”

W cudownym wyzdrowieniu Meredith po utonięciu było tak wiele bohaterskich czynów. Ale to Cristina nalegała, aby zespół spróbował jeszcze jednego ostatniego wysiłku, aby ją uratować. Wbrew wszystkiemu ostatnia runda ACLS załatwiła sprawę. Kiedy Meredith w końcu dochodzi, Cristina nie może powstrzymać się od wyrzucenia jej, że ona i Burke są zaręczeni. „Jesteś jedyną osobą, której chciałem powiedzieć” – mówi płacząc. „Dziękuję, że nie umarłeś”. Ten emocjonalny łuk sprawił, że Meredith i Cristina stały się bliższe niż przyjaciele lub kontakty w nagłych wypadkach: potrzebują siebie w dosłownym znaczeniu.

ABC

Sezon 3, odcinek 25: „Czy prawie nie mieliśmy tego wszystkiego?”

Po tym, jak Burke porzuca Cristinę na ich ślubie, doświadcza wielu różnych emocji, w tym ulgi. „Odszedł… Jestem wolna”, mówi Meredith, gdy uświadamia sobie, że Burke odszedł na dobre. Następnie Cristina musi zdjąć sukienkę i biżuterię, w czym Meredith pilnie pomaga, zanim oboje mocno się objęli. Przyznanie się do pozornie skandalicznej prawdy – że nigdy nawet nie chciała wyjść za mąż – było momentem bezbronnym dla Cristiny. Szybka, pozbawiona osądów odpowiedź Meredith dowiodła, że ​​będzie przy Cristinie na dłuższą metę.

Sezon 8, odcinek 24: „Lot”

Cristina była istotną częścią traumy katastrofy lotniczej w sezonie 8, a jej desperackie poszukiwania buta w lesie wnoszą odrobinę humoru do tragicznego odcinka. Ale co najważniejsze, jest tam dla zmartwionej Meredith, mówiąc swojej przyjaciółce, żeby „i tak trzymała się razem” pomimo śmierci Lexie, a Derek był MIA. Szlochając, Meredith powiedziała Cristinie: „Nadal jesteś moją osobą, nawet jeśli nie jestem twoja”.

ABC

Sezon 10, odcinek 12: „Wstań, wstań”

Sezon 10 był ostatnim sezonem Cristiny, a jej pożegnanie było poprzedzone kilkoma emocjonalnymi chwilami z Meredith, w tym osobistymi i zawodowymi napięciami, które wyrosły, gdy chirurgiczne osiągnięcia Cristiny wyprzedziły Meredith. W pewnym sensie jest to ten sam argument z odcinka pilotażowego. „Jestem o ciebie tak zazdrosna, że ​​chcę podpalić rzeczy” – przyznaje w końcu Meredith. Pomimo tonu jest to oferta pokojowa i obaj wyrażają, że nie chcą ze sobą konkurować. W tym makijażu nie było nic ekscytującego (pamiętajcie, nienawidzą tych rzeczy), ale wywietrzenie ich obaw wystarczyło, aby Meredith i Cristina przeszły przez większość ich walki.

Sezon 10, odcinek 20: „Go It Alone”

Cristina zawsze walczyła z otwarciem się na ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o uznanie jej potrzeb emocjonalnych. Więc nawet gdy jest gotowa do prestiżowej nagrody Harper Avery, decyduje się pójść na ceremonię sama. Oczywiście Meredith i Owen znają Cristinę lepiej niż ona sama, i tak czy inaczej zaskoczą ją podczas ceremonii, ku jej uldze. To słodkie prawie zakończenie historii Cristiny w serialu i uświadomienie sobie, że ona mogą idź sam, ale nie zawsze musi.

ABC

Sezon 10, odcinek 24: „Fear (Of The Unknown)”

Meredith jeszcze raz „przetańczyła to” ze swoją osobą, zanim Cristina wyruszyła do swojej prestiżowej nowej pracy w szpitalu w Zurychu, po tym, jak zdała sobie sprawę, że jej przywiązanie do Graya Sloana uniemożliwiło jej osiągnięcie pełnego potencjału chirurgicznego. Ale nawet ważniejsze niż ich ostatni dżem dla Tegan i Sary, Cristina opuściła Meredith z istotnym przypomnieniem: „Jesteś utalentowanym chirurgiem o niezwykłym umyśle. Nie pozwól, aby to, czego on chciał, przyćmiło to, czego potrzebujesz. Jest bardzo rozmarzony, ale nie jest słońcem. Ty jesteś.” To było szczere pożegnanie i dokładnie to, co Meredith potrzebowała usłyszeć. W następnym sezonie zmagała się ze swoją tożsamością chirurga, żony i matki, ostatecznie zdając sobie sprawę, że może żyć bez Dereka, jeśli zajdzie taka potrzeba. (Niestety, po jego tragicznej katastrofie ciężarówki tak się stało.)

Nawet bez udziału Oh Grey’s, Obecność Cristiny wciąż trwa w serialu – widzieliśmy jej tekst do Owena z aktualizacjami na temat stanu Meredith, więc wiemy, że jest na bieżąco. Chociaż faktyczny występ Cristiny może być odległy, scenariusz wydaje się być bardziej niż gotowy, aby uwzględnić tę niespodziankę.