Shazad Latif opowiada o „The Pursuit Of Love”, „Profile” i reżyserach, z którymi chce współpracować

Dla Shazad Latif zostanie aktorem było prawie nieuniknione. Jego miłość do rzemiosła zrodziła się dzięki rodzicom z obsesją na punkcie filmu. „Jedna z pierwszych prac mojego taty, kiedy przyjechał z Pakistanu, była w kinie” – mówi Latif przez Zoom. „Zmieniał bębny, więc zawsze miał dobre wyczucie filmów”. Matka Shazad podzielała podobną pasję do wszystkiego, co filmowe, robiąc wpisy do pamiętników ze swoich ulubionych podróży do kina, z ulubionymi, w tym Popołudnie dnia psa i Serpico.

I to nie tylko jego rodzice. Latif dorastał także wokół brytyjskiej legendy aktorskiej Rogera Lloyda-Pack’a – znanego również jako Trigger from Tylko głupcy i konie’ – który był ojcem swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. „W pewnym sensie dorastałem z Rogerem i przedstawił mnie Szekspirowi” – mówi Latif. „Pamiętam, że to robiłem Romeo i Julia w przedstawienie szkolne, gdy miałem osiem lat. Zakładałam rajstopy w szatni i pomyślałam: „to jest całkiem fajne” ”.

Te wczesne inspiracje sprawiły, że Latif stał się profesjonalnym aktorem, aw ostatnich latach dostał role w niektórych największych programach telewizyjnych, w tym Spooks, Czarne lustro, i Star Trek: Discovery.

Najnowszym dodatkiem do CV Latif jest adaptacja BBC Dążenie do miłości przez Nancy Mitford. „Program jest wybuchową i nowoczesną interpretacją standardowej adaptacji BBC, do której wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni” – wyjaśnia Latif. „Zasadniczo jest to bardzo zabawne i odważne”.

Następuje nieustraszona Linda Radlett (Lily James) i jej kuzynka Fanny Logan (Emily Beecham) w poszukiwaniu prawdziwej miłości w okresie międzywojennym. W serialu Latif przedstawia „hiperinteligentną” postać Alfreda Winchama.

„To komiczna ulga i trochę dziwny dziwak, w który gra się całkiem fajnie. Ale on bardzo się ode mnie różni ”- mówi aktor, dodając później, że wciela się w postać, skupiając się na„ ich wyimaginowanym świecie ”i swoim miejscu w nim. „To bezpieczne miejsce, gdy wokół ciebie dzieje się całe studio szaleństwa”.

W następnej kolejności Latif wystąpi w filmie Timura Bekmambetova Profil, który, jak mówi, był jak dotąd jednym z jego najtrudniejszych projektów. „Film dotyczy terroryzmu i jako aktor z Azji Południowej może to być szczególnie trudne” – mówi mi. „Ale twórczo tak było taki satysfakcjonujące doświadczenie ”.

Jeśli chodzi o przyszłość, Latif mówi, że ma „całą listę” reżyserów, z którymi desperacko chce pracować. „Chciałbym zagrać w filmie Paula Thomasa Andersona”, mówi, „albo w filmie Steve’a McQueena”. Obserwuj tą przestrzeń.

Poznaj lepiej Shazad dzięki poniższemu kwestionariuszowi Bustle Booth.

W The Bustle Booth

Jakie jest Twoje zamówienie na kawę?

Czarny, ale jestem herbatą.

Jakie są zapisane lokalizacje pogody w Twoim telefonie?

Właśnie dostałem swój pierwszy inteligentny telefon. Nie znalazłem jeszcze tego fragmentu w telefonie. Nie sprawdzaj naprawdę pogody przez telefon.

Jaki jest twój znak?

Rak. Ale najwyraźniej jestem teraz Gemini z tym nowym znakiem, który został dodany.

Ulubiony nadużywany cytat z filmu?

„Zielone oczy jak kremowy jadeit, Jack” z Wielkie kłopoty w małych Chinach. Lub „Hej Utah, załatw mi dwa!” z Punkt Break. lub „Miała na sobie mały niebieski garnitur” – Anthony Hopkins – z Poznaj Joe Black. Mogę tu iść dalej. W ten sposób ja i mój przyjaciel komunikujemy się poprzez cytaty z filmów.

Jaka była twoja ulubiona kreskówka jako dziecko?

Plik X Men kreskówka. Ta melodia przewodnia jest taka dobra. Lub Ren i Stimpy. Więc spieprzony.

Na jakim filmie lub programie telewizyjnym masz obecnie obsesję?

Film: Boscy. Program telewizyjny: Czy to ty?

Kto jest Twoim idolem?

Ryland.

Gdybyś miał być w reality show, co by to było?

Naga i przestraszona.

Idź do piosenki karaoke?

„Rendezvous” Craiga Davida, ale nie miałbym minerałów, żeby wstać i to zaśpiewać.

Co cię ostatnio inspiruje?

Słońce świeci.

Co chciałbyś, żeby ludzie o Tobie mówili?

„Hej, to Shazad, wlewa olejek arganowy we włosy. Czasami masło shea ”.