Scenarzyści „Seleny” ogłosili budżet Netflixa na serial i ich wynagrodzenie

Netflix miał szansę wygrać z Selena: Seria, ale teraz, gdy części 1 i 2 zostały wydane, wielu autorów podzielało rozczarowanie i frustrację. Nowy Los Angeles Times artykuł szczegółowo opisuje, jak czuli, że ich „praca była tania”, zwłaszcza w porównaniu z innymi oryginałami Netflix. Głównym punktem spornym jest podobno to, że projekt został zamówiony jako produkcja latynoamerykańska, a tym samym ze względu na stosunkowo niewielki budżet, który wpłynął na ich wynagrodzenie.

„Czuję, że nasza praca była tania od samego początku” – powiedziała Gladys Rodriguez, współproducentka wykonawcza serialu. Czasy. „Nigdy nie dano nam uczciwej szansy”.

W dużej mierze anglojęzyczna seria nie została stworzona jako amerykański oryginał, chociaż miałoby to sens. Podąża za życiem i karierą zmarłej piosenkarki Seleny Quintanilla-Pérez, która w latach 90. stała się ikoną kultury. Chociaż była szczególnie znana w Ameryce Łacińskiej, była meksykańską Amerykanką, urodzoną i wychowaną w Teksasie, a także szczyciła się licznymi zwolennikami w Stanach Zjednoczonych. Rzecznik Netflix powiedział jednak, że Czasy że to trwała popularność piosenkarza w Meksyku skłoniła zespół oryginałów z Ameryki Łacińskiej do zamówienia projektu na serię.

Mimo to status gwiazdy Quintanilla-Pérez w Stanach Zjednoczonych jest znaczący nawet teraz – a widzowie Netflixa pokazali to na początku. W ciągu pierwszych 28 dni po SelenaPremierę 24 grudnia obejrzało 25 milionów gospodarstw domowych, w tym połowa z nich to widzowie z USA, zgodnie z ostatecznym terminem. Program znalazł się na szczycie amerykańskiej listy 10 najlepszych w pierwszym tygodniu, a także złamał odpowiednie listy w Meksyku, Argentynie, Kolumbii i Peru.

Netfliks © 2020

Jednak obiecujące wczesne liczby nie wydają się dobrze korespondować z reakcją na serię. Selena ma zaledwie 25% średniego wyniku Tomatometer, a jego średni wynik oglądalności w momencie publikacji wynosi 58%. Showrunner Moisés Zamora powiedział, że zrobili „niesamowity program, biorąc pod uwagę to, co otrzymaliśmy”, co było znacznie poniżej 2 milionów dolarów na odcinek, zgodnie z Czasyźródła. Tymczasem niektóre z bardzo cenionych seriali Netflix, takie jak Dziwne rzeczy i Korona, mają budżety 12 milionów dolarów i 13 milionów dolarów na odcinek, według Screen Rant.

Selena budżet wpłynął na minimalne stawki wynagrodzenia, jakie pisarze mogli otrzymać na podstawie zasad Gildii Pisarzy Ameryki, zgodnie z per Czasy. W rezultacie stwierdzili, że czują się niedostatecznie wynagradzani i przepracowani. Rodriguez powiedział nawet, że ma „trochę PTSD” z tego doświadczenia. (Netflix powiedział placówce, za pośrednictwem rzecznika, że ​​uważa, że ​​odszkodowanie jest sprawiedliwe w oparciu o cytaty wynegocjowane przez ich przedstawicielstwo w USA).

Budżet był nawet kwestionowany przez fanów na Twitterze już w momencie pojawienia się serialu na Netflix w grudniu 2020 r. „Szczerze przyznano mu budżet, który nie pozwolił mu odnieść sukcesu” napisał jeden częściowo. Kolejny tweet, „Netflix naprawdę nie zapewnił serii Selena budżetu, na jaki zasługiwał”. Nadal inny napisał, „Kto decydował o budżecie serialu Selena na Netflix… jak wy wszyscy tak zrobicie”.

Pomimo kontrowersji seria uzyskała aprobatę rodziny Quintanilla. Jej ojciec, Abraham Quintanilla Jr., i siostra Suzette Quintanilla pracowali nad nim jako producenci wykonawczy. Dodatkowo Suzette powiedziała później: Rozrywka dziś wieczorem że niektóre sceny sprawiły, że płakała „ponieważ dosłownie było na miejscu”.

Niezależnie od tego, co wszyscy teraz myślą o serialu, co Selena pisarze mają nadzieję, że posunie się naprzód dzięki zwiększonej reprezentacji latynoskiej w filmach i telewizji, a także równemu traktowaniu. „Moim celem jest dalsze udowadnianie, że nasze historie są warte opowiedzenia – zasługują na tyle samo, co każda inna produkcja” – powiedział Zamora. Czasy.