Relacja królowej i księżnej Diany w prawdziwym życiu a korona

Ton Crown dotarł do Netflix i jeśli jesteś członkiem rodziny królewskiej nerd entuzjastę, to już obejrzałeś całość i obecnie masz kilka pytań. Przede wszystkim: kiedy wypadnie sezon 5 i ile z tego, co widzieliśmy na ekranie, było prawdziwe – zwłaszcza jeśli chodzi o napięty związek królowej Elżbiety i księżnej Diany. Naprawdę, nigdy więcej nie chcę słyszeć nikogo narzekającego na teściową, bo to. był. szorstki.

Korona przedstawia królową, która jest * szalenie * zimna dla Diany – na przykład widzieliśmy, jak królowa odmawia rozmowy z Di przed jej królewskim ślubem z księciem Karolem, iw pewnym momencie wyglądała na całkowicie przerażoną, kiedy Diana ją przytuliła. Z drugiej strony Diana wydawała się tylko chcieć być akceptowana i kochana przez rodzinę męża. Więc jak wyglądały sprawy między Dianą a Królową IRL? Cytując nieśmiertelne słowa najbardziej ukochanego gifa w Internecie:

niezbyt dobry gif bob

Giphy

Królowa całkowicie zignorowała wczesne oznaki, że Diana była nieszczęśliwa

Według szanowanej królewskiej biografki Ingrid Seward w Reader’s DigestKrólowa spodziewała się, że Diana będzie naturalnie pasowała do rodziny królewskiej. A kiedy Diana przeprowadziła się do Pałacu po zaręczynach, Jej Królewska Mość napisała nawet do przyjaciela: „Ufam, że życie tutaj Diany będzie mniejszym ciężarem, niż się spodziewano”.

Ale jako Korona jasno, Diana zmagała się w tym okresie z samotnością i nudą, a królowa w zasadzie zignorowała wszystkie wczesne oznaki, że jest nieszczęśliwa. Per Ingrid, „prawie wszyscy, od królowej po personel opiekujący się Dianą, przypisywali jej zachowanie paskudnemu„ zdenerwowaniu ”.

lady diana spencer z królową matką i księżniczką Małgorzatą podczas ślubu Nicholasa Soamesa w Westminster w Londynie, 4 czerwca 1981 r. fot. kyprosgetty images

KyprosGetty Images

Królowa początkowo współczuła … dopóki tego nie zrobiła

Po królewskim ślubie Seward donosi, że królowa bardziej „rozumiała trudności Diany” i miała dla niej naturalną empatię. Diana powiedziała nawet Sewardowi – który od lat pisał o rodzinie królewskiej – że „Mam najlepszą teściową na świecie”.

A królewska reporterka Victoria Arbiter (której ojciec pracował dla królowej) mówi, że „Wbrew powszechnemu przekonaniu Diana miała głęboki szacunek dla monarchii i szczególnie lubiła królową, ale uwolniona od ograniczeń życia królewskiego, nie była bardziej konieczne do życia według niepisanych zasad. ”

Gdy małżeństwo Diany i Karola rozpadło się, Diana zdecydowała się odwiedzić królową w Pałacu Buckingham, aby uzyskać poradę – i na początku poszło dobrze! Jeden z pracowników powiedział Sewardowi: „Diana była zwykle w znacznie lepszym nastroju, kiedy wychodziła, niż kiedy przyjechała”. Ale w końcu królowa zaczęła całkowicie bać się spotkań, o których mówi się, że Diana jest „nerwowym koniem wyścigowym”, a według lokaja, to odbyło się konwój:

Lokaj: „Księżniczka płakała trzy razy w ciągu pół godziny, czekając na ciebie”.

Królowa: „Miałem ją przez godzinę – a ona płakała bez przerwy”.

Więc tak … ten moment, w którym królowa odmówiła przytulenia Diany Korona? Nie do końca oparte na fikcji.

W 1986 roku Diana skonfrontowała się z królową o romansie Karola

Według wielu biografów (i prywatnej sekretarki Diany), z którymi przeprowadzono wywiady dla filmu dokumentalnego Channel 5 Dwie złote królowe, Diana i królowa spotkali się w 1986 roku po tym, jak Diana dowiedziała się o niewierności Karola.

„W przypadku księżnej Diany istniała nadzieja, że ​​w jakiś sposób królowa zainterweniuje, aby przywrócić ich małżeństwo do porządku” – powiedział prywatny sekretarz Diany Patrick Jephson. – Ale był problem w komunikacji między dwoma bardzo różnymi pokoleniami. Między dwiema silnymi kobietami. Była pewna szkoła tradycyjnego królewskiego myślenia, że ​​Diana powinna przestać być głupia.

braemar, wielka brytania 04 września królowa elżbieta ll z księżną Dianą i księciem Karolem oglądają tradycyjne gry góralskie w Braemar  autorstwa Tima Grahama Biblioteka zdjęć via Getty Images

Tim GrahamGetty Images

Zasadniczo królowa chciała, aby Diana przejrzała swoje problemy małżeńskie i zachowała reputację rodziny królewskiej, ale według Jephsona „Diana nie została stworzona w ten sposób. Diana była zła. Diana była buntownicza. Pomyślała, że ​​do cholery z tym, ja Nie dam się zamiatać pod dywan. “

Ta treść jest importowana z YouTube.

Diana opisała jedną ze swoich rozmów z królową w nagranej rozmowie ze swoim trenerem przemówień, mówiąc podobno: „Więc poszłam do najwyższej pani, szlochając, i powiedziałam:„ Co mam robić? Ja robię?’ A ona powiedziała: „Nie wiem, co powinieneś zrobić. Charles jest beznadziejny”. I to było to, i to była pomoc. Więc nie wróciłem do niej ponownie po pomoc, ponieważ nie wrócę, jeśli nie dostanę tego za pierwszym razem ”.

Naprawdę, yikes. Jak można się spodziewać, związek Diany i królowej nadal się rozwijał i – jak zapewne zobaczymy w przyszłym sezonie Korona– w końcu Królowa pozwoliła parze na rozwód.