Przemówienie Hugh Granta BAFTA Przemówienie dla Ang Lee Was Classic Hugh Grant

Gdy tylko ogłoszono, że Hugh Grant wręczy nagrodę na BAFTA, było oczywiste, że brytyjski skarb narodowy ukradnie przedstawienie. Jego pojawienie się z pewnością nie zawiodło, z przemówieniem, które obejmowało kryzys egzystencjalny związany z brakiem publiczności i sukces uznanego przez krytyków reżysera Ang Lee, który prawdopodobnie został wzięty za żywopłot.

Jeśli jesteś trochę zdezorientowany, Grant otrzymał zadanie przedstawienia stypendium BAFTA Lee, reżyserowi, z którym aktor pracował przy „znakomicie zagranym” filmie z 1995 roku. Rozważna i romantyczna, w którym zagrali także Emma Thompson, Alan Rickman i Kate Winslet. Nazywając Lee „prawdopodobnie najbardziej klasycznym filmowcem światowego kina”, Grant zauważył, że gdyby Lee „założył wszystkie wieńce laurowe, które otrzymał w Cannes, Wenecji i Berlinie przez lata, byłby w zasadzie żywopłotem”.

Grant podkreślił również najważniejszy sukces Lee w kasie, co jest „notorycznie trudnym do wyważenia kręgiem, ponieważ ludzie w tym pokoju będą bardzo dobrze wiedzieli”. Zanim zauważysz, że „oczywiście w tym pokoju nie ma ludzi, ale rozumiesz, o co mi chodzi”.

Aktor ujawnił również podstępny nawyk związany z serwisem Rotten Tomatoes, który, jak przyznał, często „patrzył w górę [his] rywale i współcześni ”oraz„ radujcie się z ich ikon ”.

Podczas gdy fani mogli mieć nadzieję na Dziennik Bridget Jones pewnego rodzaju odrodzenie, zgodnie z BAFTA 2020 – Renée Zellweger również wręczała nagrodę zdalnie z Los Angeles, a film mija 20 lat od debiutu kasowego w tym miesiącu – tak się nie stało. Mimo to, wręczenie przez Hugh głównej nagrody Ang Lee okazało się bardzo zabawne w klasyczny sposób Hugh Granta.