Przełącz BDSM, wyjaśniono – co to jest przełącznik w BDSM?

ICYMI: BDSM oznacza niewolę i dyscyplinę, dominację i uległość oraz sadyzm i masochizm. W tym miejscu do gry wkracza cała dominująca (czasami nazywana „górną”) i uległa („dolna”) dynamika.

„Góra to po prostu ktoś, kto prowadzi scenę / kieruje nią, a dół jest po to, by otrzymać doświadczenie” – wyjaśnia Mistress Rogue, zawodowa dominacja i dyrektorka Dom Dom. (Terminy dominujący i uległy mogą być również używane, gdy istnieje również dynamika mocy).

I chociaż możesz być najbardziej zaznajomiony z tym, co dominujące i uległe zrobić, jest jeszcze jeden termin, którego możesz nie znać: przełącznik. Zanurzmy się głębiej.

Co to jest przełącznik BDSM?

Zmiana BDSM to ktoś, kto przechodzi między dominacją a byciem uległym, mówi Rogue. Dynamiczna zmiana zależy od nastroju, okoliczności i atmosfery między partnerami – dodaje.

I chociaż termin ten jest powszechnie używany w społeczności BDSM, ważne jest, aby pamiętać, że zmiana – podobnie jak bycie dominującym lub uległym – nie jest zawsze seksualny. Chodzi tylko o wymianę władzy, która może oznaczać wszystko, od wykonywania obowiązków domowych do konsensualnego wydawania poleceń partnerowi. To, co robi się w sypialni, jest ~ dodatkowym ~ bonusem.

Skąd wiesz, że jesteś przełącznikiem?

Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś przełącznikiem, odpowiedź jest w rzeczywistości dość prosta: pomyśl tylko o tym, co Cię kręci.

Jeśli czasami masz ochotę przejąć kontrolę w sypialni (np. Ujeżdżanie partnera, wiązanie go itp.), A innym razem pomysł partnera prowadzącego przedstawienie (np. ty w górę, lub po prostu zarządzając pozycjami) brzmi lepiej, jest duża szansa, że ​​się zmienisz, mówi Rogue.

Jeśli nadal nie masz pewności, rozmowa z partnerem / partnerami może pomóc Ci to rozgryźć. „Chodzi o to, aby być szczerym wobec siebie i swoich partnerów, aby oboje czerpali tyle samo przyjemności z interakcji, co inni” – mówi pedagog z wydziału zdrowia seksualnego na Florydzie, Jasmine Akins. „Tak długo, jak masz komunikację z partnerem i uczciwość, powinieneś być w stanie zidentyfikować się”.

Jakie są zalety zmiany?

Najbardziej oczywistą zaletą zmiany jest możliwość gry na różne sposoby z potencjalnie różnymi partnerami. Nie tylko da ci to większe szanse na połączenie (i orgazmy), ale także da ci bardziej wszechstronną perspektywę, która może uczynić cię jeszcze lepszą dominującą lub uległą.

„Najlepsze dominanty często zaczynają jako subwoofery, a następnie stają się szczytem lub domem” – mówi Rogue. „Właściwie w ten sposób zostałam dominą. Dominacja wprowadziła mnie do BDSM, nauczyłem się i budowałem umiejętności, wiedząc, czego chcę jako dno, abym mógł stać się lepszym domem. ”

Oprócz doskonalenia umiejętności, zmiana może być również bardzo wyzwalająca w sensie psychicznym. Możesz odkrywać różne przestrzenie głowy i uwolnić się od odgrywania swojej roli myśleć podczas seksu trzeba się bawić, mówi Akins. Może to pomóc w komunikacji, zmniejszyć nudę i pobudzić kreatywność.

Czy są jakieś wady lub zagrożenia?

Głównym problemem związanym ze zmianą – poza uzależnieniem się od tego, lol – jest upewnienie się, że wszyscy są stale na pokładzie i ćwiczysz bezpiecznie. „Bycie przełącznikiem oznacza podwójną naukę informacji dotyczących bezpieczeństwa praktyk BDSM. Utrzymanie wszystkiego SSC (bezpieczeństwo, rozsądek i konsensus) jest niezbędne ”- wyjaśnia.

Każda gra BDSM może wiązać się z ryzykiem, dlatego takie rzeczy jak ciągła zgoda i bezpieczne słowa są integralną częścią. Komunikacja z partnerem jest niezbędna w każdej sytuacji seksualnej, ale szczególnie jeśli dodajesz nowe dziwactwa do mieszanki.

Wreszcie, tak jak w przypadku każdego rodzaju aktywności seksualnej, zmniejszenie ryzyka przenoszenia chorób przenoszonych drogą płciową jest zawsze niezbędne. „Powinieneś być testowany za każdym razem, gdy masz nowego partnera, a jeśli jesteś w związku monogamicznym, polecam badanie przynajmniej raz w roku” – radzi Akins. Wykorzystanie metod barierowych to sprytny pomysł na niektóre formy zabawy BDSM, w których występuje penetracja lub wymiana płynów.

Oto jak spróbować zmienić się po raz pierwszy

Jeśli myślisz, że możesz chcieć zmienić dynamikę mocy w sypialni, nie bój się zgłębiać tych pragnień, nawet jeśli wydają się one krzywdą w twoim związku.

„Pierwszym krokiem jest zainteresowanie nim, więc nie myśl, że musisz być królem lub królową BDSM za pierwszym razem” – mówi Akins. „Przeprowadź badania i zadawaj pytania”.

Obaj eksperci są zgodni: edukacja jest kluczem do udanej zmiany. I na szczęście są mnóstwo zasobów żeby zacząć – po prostu nie sięgaj Historia Christana i Any jako przewodnik.

A jeśli Twoje badania prowadzą do przekonania, że ​​zmiana może być dla Ciebie, poinformuj o tym swojego partnera. Chociaż może wydawać się gorąco, że padnie na nich w połowie sesji, tak naprawdę ważne jest, aby porozmawiać o tym z wyprzedzeniem, aby oboje byli na tej samej stronie.

Ponadto będziesz potrzebować zgody, aby przetestować nową dynamikę. Nigdy nie wiesz, jakie wyzwalacze mogą wywoływać ktoś lub jakie emocje mogą być w tobie wzbudzone, więc komunikacja (i sprawdzanie siebie) jest niezbędne.

A kiedy nadejdzie czas, nie spiesz się.

„Jeśli jesteś nowicjuszem, nie krępuj się. Możesz zacząć od prostej opaski na oczy, aby podgrzać atmosferę. Gdy poczujesz się bardziej komfortowo z pomysłem, możesz poszerzyć swoje opcje gry o siebie i ze swoim partnerem ”- sugeruje Akins.

„The [desire] może się rozwinąć [or deteriorate] z biegiem czasu, a ponieważ prawdopodobnie będzie to całkiem inne doświadczenie dla was obojga, nie spodziewaj się, że od razu dowiesz się, czy lubisz dynamikę, czy nie. „W porządku jest próbować nowych rzeczy i absolutnie można je uwielbiać lub nienawidzić” – mówi Akins. „To twoje ciało i masz ostatnie słowo. Zawsze.”