Prawdziwa historia włamywacza do pałacu w 1982 roku kontra spisek „Korony”

Ręce do góry, gdybyś wiedział, że zwykły intruz włamał się do Pałacu i wszedł do sypialni królowej Elżbiety w 1982 roku? Tak, ja też nie, więc przywitaj niepewnie Michaela Fagana. Na Korona W czwartym sezonie Fagan jest przedstawiany jako walczący mężczyzna, który po prostu chciał, aby jego głos został usłyszany – i znalazł niechętną, ale grzeczną tablicę dźwiękową w Królowej. Jednak prawdziwa historia życia jest trochę inna. Chociaż nie bój się, cała sprawa kradzieży wina jest prawdą. Koleś chciał się napić, mmkay?

Po pierwsze, jak wyglądał IRL?

Lubię to! Oto nasz koleś w 1985 roku, trzy lata po włamaniu do Pałacu w 1982 roku.

huty26148 001

R. BrigdenGetty Images

Czy naprawdę włamał się do pałacu DWUKROTNIE ?!

Tak. Tak, zrobił. Pierwszy incydent (w którym to zrobił nie see the Queen) upadł w czerwcu 1982 roku. Jak widzieliśmy w Korona, udało mu się wspiąć po rynnie, a następnie wszedł przez okno. Fagan powiedział Niezależny w 2012 roku: „Trudniej było wyjść niż wejść. W końcu znalazłem drzwi i wyszedłem do ogrodu na tyłach, przeszedłem przez ścianę i ruszyłem w dół centrum handlowego, patrząc za siebie i myśląc„ ooh ”. Nie myślałem o wejściu tam, aż do ostatniej sekundy, kiedy przyszło mi do głowy, żeby to zrobić, więc byłem w szoku ”.

A co z winem?

Fagan powiedział, że w rzeczywistości wypił kieliszek wina podczas swojej pierwszej wizyty w Pałacu – tak jak widzieliśmy w Korona. Ale … on też … sikał w jakimś jedzeniu corgi? Oto, co powiedział Niezależny:

„Znalazłem pokoje z napisami„ Pokój Diany ”,„ Pokój Charlesa ”; wszyscy mieli na sobie nazwiska, ale nie mogłem znaleźć drzwi z napisem „WC”. Znalazłem tylko kilka pojemników z napisem „corgi food”. Łamałem sobie kark, żeby iść do toalety. Co mam zrobić? Sikać na dywan? Więc musiałem sikać na jedzenie corgi. Wsiadłem do Charlesa pokoju, wziąłem wino z półki i wypiłem. Było tanie kalifornijskie ”.

Czy naprawdę zostawił plamy krwi na łóżku królowej?

Na początku Korona prezenter mówi, że Fagan „skaleczył się w wybite okno i zostawił plamy krwi na łóżku królowej”. Wydaje się, że jest to prawdą na podstawie pliku New York Times relacja z 22 lipca 1982 r., w której czytano: „Fagan wszedł do prywatnych mieszkań i udał się najpierw do przedpokoju, gdzie rozbił na kilka kawałków zwykłą szklaną popielniczkę”. Raport mówi dalej: “Kawałek szkła został następnie znaleziony na łóżku Jej Królewskiej Mości. Na pościeli była plama krwi, która pochodziła z powierzchownego nacięcia na prawym kciuku Fagana spowodowanego przez rozbite szkło”.

huty21471 005

Matt GreenGetty Images

O czym właściwie rozmawiał on i królowa?

Według Fagana niewiele. Chociaż legenda ma to (i Korona przedstawia), że przeprowadzili pełną rozmowę, zanim pojawiła się ochrona, powiedział Fagan Niezależny w 2012 roku: „Nie! Minęła mnie i wybiegła z pokoju; jej małe bose stopy biegały po podłodze”.

Korona

Netflix

Ale było dużo czasu na trochę rozmowa. Plik NYT donosi, że Fagan weszła do sypialni Jej Królewskiej Mości około 7:15 i że zadzwoniła poinstruując pałacowego telefonistę, aby wysłał policję do jej sypialni około 7:18. Następnie wykonała kolejny telefon „około sześć minut później” i w międzyczasie udało się zatrzymać pokojówkę, która pomogła jej wprowadzić „Fagana do pobliskiej spiżarni pod pretekstem dostarczenia mu papierosa”. Fagan została w spiżarni z lokajem, podczas gdy królowa trzymała psy z daleka.

Więc co się z nim stało?

Według Korona, Fagan został „osadzony na czas nieokreślony” w szpitalu psychiatrycznym po aresztowaniu i „spędził trzy miesiące”. Nadal mieszka w Londynie, ale los wydarzyło się od tamtego czasu do teraz – włączając go do zespołu punkowego o nazwie Bollocks Brothers, aby nagrać wersję „God Save the Queen” w 1983 roku …

niesławny michael fagan, który włamał się do sypialni królowej w pałacu Buckingham, występując z braćmi bollock, 26 kwietnia 1983 fot. dave hogangetty zdjęcia podpis lokalny

Dave HoganGetty Images

Ach tak, on także zaatakował policjanta, został uznany za winnego nieprzyzwoitego ujawnienia i odbył czteroletni pobyt w więzieniu za heroinę. Szczerze mówiąc, niezbyt dobre rzeczy!