Ponowne uruchomienie “ Queer As Folk ” nadchodzi w Peacock

Przełomowa seria LGBTQ + powraca. ZA Queer as Folk reboot zbliża się do Peacocka, jak ogłoszono w czwartek. Peacock oficjalnie wydał bezpośrednie zamówienie na ponowne uruchomienie, które było pierwotnie opracowywane dla Bravo w 2018 roku przed przejściem na usługę przesyłania strumieniowego NBC.

Według Entertainment Tonight, nowy program będzie „odświeżeniem” oryginalnej serii i skupi się na grupie przyjaciół LGBTQ + w Nowym Orleanie, których życie jest połączone i na zawsze zmienione przez nieoczekiwaną tragedię. W oświadczeniu twórca restartu i producent wykonawczy Stephen Dunn podzielił się swoimi nadziejami dotyczącymi nowszych widzów LGBTQ +, którzy odkrywają serial po raz pierwszy.

„Kiedy program był pierwotnie emitowany, pomysł nieskrępowanych queerowych historii w telewizji był tak prowokacyjny, że czułem, że mogę tylko oglądać Queer as Folk w tajemnicy – powiedział Dunn. „Ale tak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich 20 lat i jak wspaniale byłoby, gdyby następne pokolenie nie musiało oglądać Queer as Folk samotni w wilgotnych piwnicach z wyciszonym dźwiękiem, ale z rodziną i przyjaciółmi, a głośność podkręcona do maksimum. ”

W oryginalnym brytyjskim serialu wystąpili Aidan Gillen, Charlie Hunnam i Craig Kelly jako trzej homoseksualiści mieszkający w Manchesterze. Trwał tylko jeden sezon w 1999 roku, ale jego amerykański odpowiednik, którego akcja miała miejsce w Pittsburghu, trwał pięć sezonów, zanim zakończył się w 2005 roku. The Hollywood Reporter, Amerykanin Queer as Folk był pierwszym godzinnym serialem dramatycznym w USA, skupiającym się na gejach, torując drogę dla znacznie większej ilości produktów zorientowanych na LGBTQ +.

Nie ogłoszono żadnych szczegółów dotyczących obsady, w tym tego, czy gwiazdy z brytyjskich lub amerykańskich programów powrócą po ponownym uruchomieniu. Jednak twórca oryginalnego serialu Russell T. Davies powróci jako producent wykonawczy. Wcześniej w marcowym wywiadzie z THR, Davies powiedział, że nie jest zainteresowany ponownym odwiedzeniem swojego ukochanego programu. „Przeczytaliśmy scenariusze i dałem kilka uwag… ale to już nie jest mój program i cieszę się, że mogę go przekazać” – powiedział. „Myślę, że nie powinienem siedzieć tutaj w moim wieku i odnawiać mój stary majątek”. Zamiast tego Dunn poradzi sobie również z pisaniem z błogosławieństwem Daviesa, nazywając to „surrealistycznym zaszczytem” adaptowanie serii.