Pałac Buckingham bada zarzuty dotyczące zastraszania Meghan Markle

Kilka dni przed tym, jak Meghan Markle i książę Harry mają porozmawiać z Oprah podczas przemawiającego wywiadu, sprawy między parą a królewskim establishmentem stają się jeszcze trudniejsze. Ogłoszono to 3 marca Pałac Buckingham bada zarzuty dotyczące zastraszania wysuwane przeciwko Markle’owi w Wielkiej Brytanii Czasy. Królewskie gospodarstwo domowe wydało oświadczenie w następstwie twierdzeń, że księżna Sussex prześladowała doradcę dwa lata przed odejściem od starszych królewskich obowiązków w 2020 roku.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni zarzutami w Czasy w następstwie roszczeń byłych pracowników Księcia i Księżnej Sussex ”, rozpoczęło się oświadczenie wydane przez królewskiego reportera Omida Scobiego. „W związku z tym nasz zespół HR przeanalizuje okoliczności opisane w artykule. Członkowie personelu zaangażowani w tym czasie, w tym ci, którzy opuścili gospodarstwo domowe, zostaną zaproszeni do udziału w celu sprawdzenia, czy można się czegoś nauczyć. ” W oświadczeniu Pałacu Buckingham kontynuowano: „Rodzina królewska od wielu lat stosuje politykę godności w pracy i nie toleruje i nie będzie tolerować zastraszania ani nękania w miejscu pracy”.

Czasy raport, opublikowany 2 marca, zawiera szczegóły zarzutów wynikających ze skargi z października 2018 r. złożonej przez sekretarza komunikacji Sussexes, Jasona Knaufa. W korespondencji twierdzi, że Meghan prześladowała dwóch pracowników z pracy w Pałacu Kensington. Warto zauważyć, że Knauf jest obecnie dyrektorem naczelnym Royal Foundation Cambridges – organizacji charytatywnej, która wspiera wysiłki księcia Williama i Kate Middleton.

Meghan i rzecznik Harry’ego zaprzeczyli oskarżeniom o zastraszanie i przekazali następujące oświadczenie Czasy:

„Nazwijmy to po prostu tym, czym jest – wyliczoną kampanią oszczerstw opartą na wprowadzających w błąd i szkodliwych dezinformacjach. Jesteśmy rozczarowani, widząc, że ten zniesławiający portret księżnej Sussex zyskał wiarygodność w mediach. To nie przypadek, że zniekształciło to kilkuletnie dziecko oskarżenia mające na celu podważenie Księżnej są przedstawiane brytyjskim mediom na krótko przed tym, jak ona i Książę mają mówić otwarcie i szczerze o swoich doświadczeniach z ostatnich lat.

W szczegółowym prawnym piśmie obalającym do Czasy, zajęliśmy się w pełni tymi zniesławiającymi roszczeniami, w tym fałszywymi zarzutami dotyczącymi wykorzystania prezentów pożyczonych księżnej przez Koronę.

Księżna jest zasmucona tym ostatnim atakiem na jej postać, szczególnie jako ktoś, kto był celem zastraszania siebie i jest głęboko zaangażowany we wspieranie tych, którzy doświadczyli bólu i traumy. Jest zdeterminowana, aby kontynuować swoją pracę na rzecz budowania współczucia na całym świecie i będzie starała się dawać przykład robienia tego, co dobre i dobrego ”.

Podano źródła zbliżone do Meghan Targowisko próżnościKatie Nicholl, że księżna jest „niesamowicie zdenerwowana” twierdzeniami dotyczącymi zastraszania. „Co przeczytałem w Czasy nie jest osobą, którą znam ”- wyjaśniła koleżanka Meghan w wywiadzie.„ Myślę, że to wzmacnia powód, dla którego zdecydowali się usiąść z Oprah. Czują, że nie mieli okazji opowiedzieć swojej strony historii ”.