Ojciec Britney Spears, Jamie, ma nadzieję, że nie będzie potrzebowała konserwatorskiego tytułu

Walka z #FreeBritney trwa, a nawet jej ojciec wkracza z zaskakującą opinią. W nowym wywiadzie dla CNN prawnik Jamiego Spears powiedział, że ma nadzieję, że Britney „nie będzie potrzebować” konserwatorskiego tytułu w przyszłości. Zaprzecza to jego wcześniejszym stwierdzeniom, że konserwacja jest nadal konieczna, i jego odmowie ustąpienia ze stanowiska jej konserwatora.

Jego adwokat, Vivian Lee Thoreen, rozmawiała w jego imieniu z CNN, mówiąc, że „niczego by mu nie zależało bardziej niż to, że Britney nie potrzebuje opieki konserwatorskiej” i nałożył na Britney obowiązek zakończenia tego. „To, czy skończy się konserwacja, naprawdę zależy od Britney” – powiedziała. „Jeśli chce zakończyć konserwację, może złożyć petycję o jej zakończenie”.

Britney nie złożyła wniosku o całkowite zniesienie jej opieki konserwatorskiej, ale zażądała w dokumentach sądowych, aby Spears ustąpiła ze stanowiska konserwatora zarówno jej osoby, jak i majątku, prosząc o to, aby jej obecna „tymczasowa” menedżerka ds. Opieki, Jodi Montgomery, przejęła ją na stałe i jej majątkiem zarządza „wykwalifikowany powiernik korporacyjny”. Spears ustąpiła ze stanowiska jej osobistego konserwatora we wrześniu 2019 r. Po rzekomej fizycznej kłótni z synem Britney, Seanem Prestonem, powołując się na „osobiste względy zdrowotne”, ale sądy zdecydowały, że pozostanie odpowiedzialny za jej majątek wraz z Bessemer Trust.

Thornton odbył tournée prasowe, aby przedstawić historię Spears po wydaniu New York Times film dokumentalny Kadrowanie Britney Spears, która analizuje konserwatyzm i burzliwą podróż piosenkarki z mediami, które do niej doprowadziły, a także jej napiętą relację z ojcem. W niedawnym wywiadzie na Dzień dobry AmerykoThornton twierdził, że Spears „uratował życie Britney” i pozostał jej konserwatorem, „ponieważ ją kocha”.

Internetowy ruch #FreeBritney rozpoczął się w nadziei, że zostanie całkowicie zwolniona ze swojego konserwatorium. Piosenkarka odbyła trzy światowe trasy koncertowe, wydała trzy albumy studyjne, była sędzią Współczynnik X i ukończyła czteroletnią rezydencję w Las Vegas pod okiem ojca. Fani twierdzą, że jeśli uda jej się z powodzeniem sprostać tym wielkim przedsięwzięciom, to w jaki sposób zostanie uznana za niezdolną do podejmowania własnych decyzji osobistych i finansowych?

Jednak Thornton przekonywał CNN, że ani jej klientka, ani sama Britney nie będą decydującymi czynnikami decydującymi o zakończeniu konserwatorskiej opieki. „Śledczy sądowy przesłuchuje również wszystkich, którzy są zaangażowani w konserwację, i głęboko nurkują, aby naprawdę przestudiować konserwatorium, aby dowiedzieć się, co się dzieje” – wyjaśniła. – Mogę wam powiedzieć, że co roku sąd utrzymuje konserwatorstwo na miejscu. Thornton argumentował, że Spears nie szukał nagrody „Ojca Roku”. „Jak każdy rodzic, nie zawsze spotyka się oko w oko z tym, czego może chcieć Britney” – powiedziała. „Ale Jamie wierzy, że każda podjęta przez niego decyzja była w jej najlepszym interesie”.