Najlepsze naturalne dezodoranty do kupienia w Wielkiej Brytanii

Sprawienie, by nasze procedury pielęgnacyjne stały się „czystsze” w ostatnich latach. Niezależnie od tego, czy chodzi o unikanie niektórych toksycznych składników, czy skupianie się na opakowaniach bez plastiku, wielu z nas zobowiązało się do zachowania naturalnego charakteru. Może to obejmować wybór naturalnego dezodorantu, którego jest obecnie wielu, którzy naprawdę to robią praca. Jako samozwańcza spocona dziewczyna wystawiam na próbę najlepsze naturalne dezodoranty, aby odkryć, które są na wagę złota.

Zanim przejdziemy do tego, które formuły wybrać, omówmy, jakie właściwie są naturalne dezodoranty . Mówiąc prościej, tradycyjne dezodoranty to antyperspiranty, które zawierają aluminium. Zwykle działają, używając tego aluminium, aby powstrzymać organizm przed wytwarzaniem potu, kierując bezpośrednio źródło wszelkich brzydkich zapachów. Z drugiej strony naturalne formuły nie zawierają glinu i zamiast tego działają neutralizując zapach potu. Krótko mówiąc, nadal się pocisz, ale nie będzie to (lub nie powinno) brzydko pachnieć.

„Z funkcjonalnego punktu widzenia, naturalny dezodorant pozwala Twojemu ciału robić to, co naturalne (czyli pot), jednocześnie neutralizując wszelkie bakterie wydzielające nieprzyjemny zapach” – potwierdza Matt Kennedy, współzałożyciel nowej marki naturalnych dezodorantów Fussy. „Pocenie się jest rzeczą całkowicie naturalną i ważną dla funkcjonowania organizmu zgodnie z jego przeznaczeniem”, kontynuuje, po czym dodaje: „Historycznie rzecz biorąc, problem polegał na tym, że naturalne dezodoranty nie zatrzymują zapachu. Na szczęście sytuacja się potoczyła ”.

Oprócz list czystszych, bardziej naturalnych składników, te produkty niezawierające aluminium często są również dostarczane w bardziej przyjaznych dla środowiska opakowaniach. Marki takie jak Fussy i Wild sprzedają swoje dezodoranty w opakowaniach startowych, które są dostarczane z opakowaniem do przechowywania na zawsze, oraz w opakowaniach uzupełniających, które drastycznie zmniejszają ilość wytwarzanego plastiku i odpadów.

A jeśli zastanawiasz się, ile naprawdę może zmienić uwolnienie się od plastiku z dezodorantem, Kennedy ma dla ciebie kilka trzeźwiących faktów: „Jeśli weźmiesz pod uwagę, że wyrzucamy ponad 3,2 miliarda dezodorantów rocznie, to bardzo dużo pojedynczych -używaj plastiku ”.

„Prawie każdy dezodorant, którego kiedykolwiek używałeś, wciąż istnieje” – wyjaśnia. „Nawet jeśli myślisz, że przetwarzasz dezodorant, który wyrzucasz, często nie można ich poddać recyklingowi, a wiele z nich trafia na wysypisko lub, co gorsza, do oceanu”

Jednak jednym z głównych powodów, dla których wielu z nas waha się, czy iść naturalnie z naszymi deo, jest obawa, że ​​w rzeczywistości nie zadziałają i będziemy zauważalnie wąchać. Zwykle jednak zajmuje to tylko krótki okres dostosowania, a wtedy prawdopodobnie nigdy nie spojrzysz wstecz. „Jeśli przechodzisz z antyperspirantu na naturalny dezodorant, w efekcie ponownie otwierasz te kanały potowe, które blokowałeś, więc możesz się pocić bardziej niż zwykle lub nawet pachnieć inaczej” – zaczyna Kennedy. „Jest to jednak całkowicie naturalny proces i zwykle ustabilizowanie się zajmuje 3-4 tygodnie. Więc trzymaj się tego! ”

Zastanawiasz się, które naturalne deos faktycznie działają? Wykonałem podstawowe prace i oto moje wyniki.

Po raz pierwszy wypróbowałem nowy czysty deo Franka po goleniu pach, co było pewnym błędem – może stać się skąpe. Oprócz tego jest to jednak świetny dezodorant na początek dla tych, którzy chcą odejść od aluminium. Pachnie pięknie (lekko i orzeźwiająco) i szybko wysycha, co oznacza, że ​​pachy nie są lepkie ani mokre (przynajmniej nie na długo). Przyzwyczajenie się do tego zajmuje kilka razy, ale gdy skóra pod pachami jest gotowa, naprawdę działa zapobiegając nieprzyjemnym zapachom.

To, co najbardziej podoba mi się w deo Rituals, to konsystencja – w przeciwieństwie do wielu innych w tej rundzie, jest bardziej kremowa niż płynna. Zapach jest również boski, delikatnie różowy, ale nie przytłaczający. Jeśli chodzi o jego skuteczność w zapobieganiu nieprzyjemnym zapachom lub poceniu się, działa to dobrze w perspektywie krótkoterminowej, ale nie jestem pewien, czy w pełni sprawdzi się w przypadku hardkorowych ćwiczeń lub dni, w których prawdopodobnie będziesz bardziej spocony.

Oryginalny naturalny dezodorant, który wypróbowałem i nadal jest moim ulubionym z całej gamy. Dezodoranty Wild są nie tylko naturalne, ale ich opakowanie jest super ekologiczne; kupujesz jedną skrzynkę (w wybranym kolorze) i zmieniasz kompostowalne wkłady zamiast kupować coraz więcej plastiku. Wybór zapachów jest niesamowity (moja ulubiona to Fresh Cotton & Sea Salt, która jest jak znacznie tańsza wersja Jo Malone’s Wood, Sage & Sea Salt), a sam produkt sprawia, że ​​jestem bardziej suchy i bezwonny niż mój stary antyperspirant. Taka gra odmieniająca.

Jeśli dezodorant Wild to mój zakup w gwiazdach OG, Fussy jest tym, który najbardziej mnie ekscytuje. To zupełnie nowa marka, wprowadzona na rynek w maju 2021 roku i ma podobne założenia do Wild; jedna walizka i wymienne wkłady. Sam dezodorant nie zawiera glinu i jest wegański, a jednocześnie jest probiotykiem (nowa, dotychczas niewykorzystana zaleta naturalnych dezodorantów). Chociaż dla mnie opcje zapachów nie są tak przyjemne jak Wild’s, jest to nieco tańszy dezodorant do wielokrotnego napełniania i działa równie dobrze w powstrzymywaniu nieprzyjemnych zapachów. Uwielbiam też matowe, inspirowane kamyczkami opakowanie, które jest super eleganckie.

Dezodorant Dr Hauschka ma dwa cudowne zapachy: podnoszącą na duchu ofertę szałwii i mięty oraz różaną opcję dla bardziej wrażliwej skóry. Uwielbiam zapachy i rolkowy aplikator, dzięki któremu poczujesz się bardziej komfortowo, jeśli przyzwyczaisz się do tradycyjnych antyperspirantów. Jednak pomimo tego, że początkowo pachniał cudownie, produkt nie był moim ulubionym, ponieważ niestety nie utrzymywał świeżości pach dłużej niż kilka godzin. Prawdopodobnie byłoby to wystarczające dla kogoś, kto nie potrzebuje dużej ochrony, ale dla tych, którzy dużo się pocą, może nie obejmować Cię przez długi czas.

Na początku byłem bardzo zaniepokojony wypróbowaniem dezodorantu w sprayu, takiego jak ten, ale po wypróbowaniu byłem bardzo mile zaskoczony. Podobał mi się mocny ziołowy zapach, a aplikator w sprayu jest bardzo przydatny do uzupełniania w podróży. Formuła roślinna zawiera 11 olejków eterycznych, w tym oczaru wirginijskiego, który faktycznie zamyka pory i napina skórę pod pachami, aby nie dopuścić do potu. Użyłem tego tuż przed zajęciami wirowania i chociaż nie utrzymywał moich jamek całkowicie suchych, dzięki silnemu zapachowi powstrzymywał wszelkie brzydkie zapachy. Podnosiłbym to do doładowań i najczęściej używam go w podróży.

Wiele słyszałem o dezodorancie Necessaire, więc musiałem spróbować. Dostałem go w swoje ręce po tym, jak poprosiłem znajomego z USA, aby przywiózł mi go, gdy odwiedziła rodzinę, ale możesz zamówić za pośrednictwem strony internetowej Necessaire i wybrać wysyłkę międzynarodową, aby dostać ją samodzielnie.

Marka znana jest ze swojego zaangażowania w pielęgnację skóry ciała i twarzy, co oznacza, że ​​ich dezodorant jest wyjątkowo delikatny i odżywczy. Zawiera również kwas mlekowy i migdałowy; dwa środki złuszczające znane z właściwości wspomagających cerę. Produkt ma postać kremu, który szybko wysycha i sprawia, że ​​pachy są imponująco suche i bezzapachowe. Występuje w trzech opcjach zapachowych: bezzapachowy, drzewo sandałowe i eukaliptus. Oceniłbym to, ale nie jestem pewien, czy warto zapłacić opłatę za wysyłkę. Złap jeden następnym razem, gdy będziesz w Stanach, lub zamów jeszcze kilka kawałków Necessaire (ich balsam do ciała i żel pod prysznic są tak dobre), aby było to warte zachodu.