Meghan oskarża Pałac o „utrwalanie fałszu” w nowym klipie Oprah

Jeśli pierwsze zwiastuny nadchodzącego wywiadu Meghan Markle i księcia Harry’ego z Oprah Winfrey wywołały falę wstrząsu przez staw, to Pałac czeka dziś szok. W nowym fragmencie tego przełomowego wywiadu księżna powiedziała, że ​​Pałac Buckingham nie może oczekiwać, że ona i książę Harry zachowają milczenie, jeśli to „utrwala kłamstwa na nasz temat”.

W nowym zwiastunie wydanym w środę wieczorem (4 marca) w USA, Oprah pyta Meghan, jak się czuje, słysząc, jak Pałac „mówi dziś prawdę”.

„Nie wiem, jak mogliby się tego spodziewać, po tak długim czasie nadal milczelibyśmy, gdyby firma odgrywała aktywną rolę w utrwalaniu kłamstw na nasz temat” – odpowiada księżna. „A jeśli wiąże się to z ryzykiem utraty rzeczy, to znaczy – wiele już stracono”.

Rzut oka został opublikowany po tym, jak Pałac Buckingham ogłosił, że będzie badał zarzuty zastraszania stawiane księżnej Sussex przez byłego królewskiego pomocnika, po raporcie w Czasy twierdziła, że ​​zachowanie Meghan wypędziło dwóch osobistych asystentów podczas jej pobytu w Pałacu Kensington.

Rzecznik pary zasugerował, że moment oskarżenia o zastraszanie jest niczym innym jak „kampanią oszczerstw”, której celem jest podważenie faktu, że Sussexe po raz pierwszy mówią o swojej decyzji o rezygnacji z królewskich ról. „To nie przypadek, że zniekształcone kilkuletnie oskarżenia, mające na celu podważenie księżnej, są przedstawiane brytyjskim mediom na krótko przed tym, jak ona i książę mają mówić otwarcie i szczerze o swoich doświadczeniach z ostatnich lat” – powiedział ich rzecznik.

CBS powiedziała, że ​​Meghan będzie miała wywiad na temat „wkraczania w życie jako członek rodziny królewskiej, małżeństwa, macierzyństwa” oraz „jak radzi sobie w życiu pod silną presją opinii publicznej”. Dołączy do niej również książę Harry i będą razem rozmawiać o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych w zeszłym roku i planach na przyszłość. We wcześniejszym zwiastunie wywiadu Harry wskazał podobieństwa między traktowaniem swojej zmarłej matki, Diana, księżna Walii i Meghan.

90-minutowa rozmowa, Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special, będzie emitowany w telewizji CBS w niedzielę, 7 marca o godzinie 20:00 czasu wschodniego, aw Wielkiej Brytanii w telewizji ITV w poniedziałek, 8 marca o godzinie 21:00