Kto jest Leah w „The Walking Dead”? Związek Daryla odpowiada na stare pytania

Spojlery przed The Walking Dead Sezon 10, odcinek 18. The Walking Dead fani już wiedzieli, że Daryl spędził lata żyjąc samotnie po pozornej śmierci Ricka, ale w 18 odcinku „Find Me” w końcu mieliśmy szansę zobaczyć, co robił przez cały ten czas. Odcinek, w dużej mierze opowiedziany za pomocą fragmentów retrospekcji, był częściowo historią pochodzenia Psa, a częściowo opowieścią o … leśnym romansie z gwiazdami?

Tak, Daryl w końcu znalazł się w apokalipsie z nieznajomą Leah (Lynn Collins). Będąc sam, natknął się na jej chatkę i szczeniaka, którego teraz znamy jako Pies (co zaskakujące, nie nadał mu Daryl, ale Leah). Dowiadujemy się, że sama troszczyła się o siebie po stracie rodziny, w tym adoptowanego syna, i ogólnie wolała samotność, dopóki nie pojawił się Daryl. Jednak pewnego dnia Daryl wrócił do chaty i zastał ją nieobecną – najwyraźniej nie mogła sobie poradzić z jego niechęcią do popełnienia zobowiązania – i zostawił jej notatkę, żeby przyszła „znajdź mnie”.

To zaskakujące pierwsze dla Daryla, który nigdy nie był romantycznie związany z nikim w serialu, pomimo bliskich przyjaźni z Carol, Beth i ostatnio Connie. Leśne tło i tragiczna historia miłosna przydały się Virgin River czuć ten odcinek i wszystko byłoby bardzo słodkie i romantyczne, gdyby nie fakt, że nadal tego nie robimy naprawdę wiedzieć: kim jest Leah?

Chociaż dowiedzieliśmy się kilku drobnych szczegółów o tajemniczej kobiecie w lesie, Leah nie wydaje się mieć odpowiednika w The Walking Dead komiksy i Daryl nawet w nich nie istnieją. To może sprawić, że ich związek będzie ekscytujący, ale prawdopodobnie rozczaruje fanów, którzy mają nadzieję, że Daryl skończy z Connie, jego dobrą przyjaciółką, która zaginęła od wcześniejszego sezonu 10, a nawet Carol.

JACE DOWNS / AMC

Szczerze mówiąc, Daryl nie znał Connie przed rozpoczęciem związku z Leah – pamiętaj, że to wszystko wydarzyło się w niedalekiej przeszłości – więc ich ponowne połączenie i spotkanie jest absolutnie nadal możliwe. Ale otwartość jego listu do Leah, by „znaleźć mnie”, wydaje się sugerować, że ich wspólny czas jeszcze się nie skończył.

Na nieszczęście dla Daryla, sam akt przypomnienia sobie Leah doprowadza go do upadku. Mimo że on i Carol pogodzili się w zeszłym sezonie, między najlepszymi zdaje się być bardziej napięty niż kiedykolwiek. W zapłakanej walce Carol mówi Darylowi, że powinien pozwolić jej zostać na tej łodzi … i ze złamanym sercem zgadza się. Chociaż sytuacja Leah jest niepewna w powietrzu, a Carol i Daryl nie wydają się radzić sobie świetnie, możemy przynajmniej być pewni, że będą musieli rozwiązać problem jakoś. Mają spinoff, do którego muszą się dostać!