Królowa Elżbieta użyła miecza do krojenia ciasta w zabawnej foto-op

Po prawie 70 latach panowania królowej Anglii, królowa Elżbieta II wciąż szuka sposobów, aby ta praca była ekscytująca. Zwykłe ceremonialne krojenie ciasta zrobiła bardziej „niezwykłe” w piątek, 11 czerwca, decydując się na wykonanie pierwszego cięcia mieczem zamiast nożem. Jej wybryki bawiły uczestników imprezy, w tym Kate, księżną Cambridge i Camillę, księżną Kornwalii, i zaowocowały uroczymi zdjęciami.

Rodzina królewska uczestniczyła w wydarzeniu związanym z inicjatywą Wielki Lunch Projektu Eden, a gdy tam byli, królowa przyjęła prośbę o pokrojenie ciasta. Doprowadziło to do tego, że pożyczyła ceremonialny miecz od Edwarda Bolitho, Lorda-Porucznika Kornwalii, za Telegraf. Chociaż doradca próbował dać jej bardziej praktyczną opcję, mówiąc jej: „Jest nóż, jeśli go chcesz”, królowa Elżbieta odmówiła. „Wiem, że jest, ale to jest coś nieco bardziej niezwykłego” – powiedziała.

Odpowiedź monarchy spotkała się ze śmiechem, podobnie jak jej próby użycia miecza (do góry nogami) do pokrojenia dużego ciasta. Camilla wkroczyła, by jej pomóc, podczas gdy Kate się śmiała. W końcu miecz zadziałał, ale później wymienili go na nóż, aby dokończyć pracę.

Unikalna strategia krojenia królowej zdobyła uznanie niektórych użytkowników Twittera. Tweety na koncie rodziny królewskiej pokazujące ten proces otrzymały wiele komentarzy, w tym wiele od tych, którzy pokochali to, co zobaczyli. „Królowa jest doskonałym przykładem tego, jak żyć każdego dnia. Jej mąż nie żyje, ma niekończące się problemy, ale kroi ciasto jak zawodowiec, nawet jeśli stoi na przeszkodzie słoik z dżemem.” napisał jedną osobę. Inny żartował, „Wszyscy tam byliśmy, chcemy kawałek ciasta… nie mogę znaleźć noża do ciasta, więc chwyć najbliższy miecz”.

Królowa była zajęta licznymi wydarzeniami w tym tygodniu. Nie tylko odegrała rolę w powitaniu przywódców G7 na dorocznym szczycie, ale także świętuje swoje oficjalne urodziny. Choć 21 kwietnia skończyła 95 lat, świętowanie brytyjskiego władcy, Trooping of the Colour, zwykle odbywa się w drugą sobotę czerwca. Te lata uroczystości były „trochę inne”, na rodzinę królewską, ale nadal mogła cieszyć się paradą urodzinową 12 czerwca, wraz z „wspaniałym przelotem” i królewskim salutem z 41 karabinami.

Kolejny bardziej ponury romans miał miejsce na początku tygodnia. Rodzina królewska obchodziła 100. urodziny jej zmarłego męża 10 czerwca. Książę Filip zmarł w kwietniu przed stuleciem. Mimo to ich syn, książę Edward, powiedział, że królowa „w rzeczywistości radzi sobie wyjątkowo dobrze, według CNN, a ponieważ „życie stało się ostatnio znacznie bardziej zajęte”, „co dziwne, że wypełnia każdą szczególną pustkę”.

A jeśli jest okazja na chwilę krojenia ciasta pośród wszystkiego, tym lepiej.