Jane Garvey ujawniła, że ​​opuściła Godzinę Kobiet z powodu braku postępów dla kobiet

 • Fani Woman’s Hour w BBC Radio 4 byli zszokowani i zdruzgotani wiadomością o odejściu Jane Garvey po 13 latach w programie. Jane współprowadzi program z Jenni Murray, która również ogłosiła, że ​​odejdzie po trzech dekadach prezentacji.

  Krążyły plotki, że została zwolniona, ale rozmawiała z Fi Glover na podcastie.Na szczęście… z Fi i Jane‘, ujawniła, że ​​postanowiła odejść z powodu braku zmian na świecie i frustracji związanej z ciągłym dyskutowaniem na te same tematy. „Wspaniale będzie mieć nowe oburzenie na program, mój bank oburzenia został nieco wyczerpany” – powiedziała Jane do Fi.

  Jane ma zostać zastąpiona przez prezenterkę BBC Radio 5 Live, Emmę Barnett, która, jak wskazała Fi, jest „pokoleniem młodszym od ciebie”.

  WIĘCEJ: To sześć książek, które znalazły się na krótkiej liście Booker Prize 2020

  Na co Jane odpowiedziała: „Emma Barnett jest siłą natury, z pewnością będę słuchać. Będzie inaczej, nie będzie to samo, co nie oznacza, że ​​będzie źle… Więcej mocy w jego łokciu ”.

  Dołączyła do serialu, gdy jej córka zaczęła przyjmować, a teraz jej córka jest w ostatniej klasie szkoły. Dla niej był to łatwy sygnał, że przebywała tam trochę za długo. „Cudownie jest być częścią pocieszającego życia narodowego, ale jest to praca, która wymaga trochę zmian” – kontynuowała Jane – „wymaga tylko ponownego uruchomienia komputera, a teraz będzie go mieć”.

  WIĘCEJ: Najlepsze książki ogrodnicze do uprawy własnych owoców i warzyw

  „Jeszcze nie wyszedłem, ale już mi go brakuje” – powiedziała Jane do Fi. Jako osoba, która nie lubi zmian, jej decyzja nie przyszła łatwo i śmiała się z jej niezbyt dobrego momentu na wyjazd w czasie globalnej pandemii.

  Jane, zwykle dowcipnie, zażartowała na Twitterze: „Dzięki za wszystkie komentarze. Szczególnie ten, który powiedział, że jestem zbyt uparty… mężczyzna powinien natychmiast przejąć BBC Woman’s Hour ”.

  Będzie nadal prezentować program do końca roku, zanim w 2021 roku poprowadzi własną nową serię Radio 4.