Jak zabezpieczyć świąteczne spotkania podczas pandemii koronawirusa

Posłuchaj, to nie jest dobra historia o tym, jak możesz Zdecydowanie idź do swojej rodziny w Święto Dziękczynienia, ponieważ ty naprawdę, naprawdę, naprawdę tęsknię za nimi i nie widziałem ich od czasu pandemii. Nadal jesteśmy Środek-pandemia. Na dzień dzisiejszy ponad 11,2 miliona ludzi w kraju zostało zarażonych, a co najmniej 246 000 zmarło, jak podaje New York. Czasy. Miasta w całym kraju ograniczają duże zgromadzenia, a CDC twierdzi, że nawet „małe spotkania domowe są ważnym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu zachorowań na COVID-19”.

Ale wiemy też, że niektórzy ludzie decydując się na podróż w tym okresie wakacyjnym, mimo że wytyczne zdrowia publicznego zalecają inaczej. (Wszyscy teraz kłamią, pamiętasz?) Być może właśnie w tej sekundzie poddajesz się kwarantannie, abyś mógł stać się bańką ze swoimi rodzicami. Albo podrywasz się z sąsiadami. Albo wyjeżdżasz jutro, aby spędzić następne sześć tygodni poza siecią ze swoimi teściami, co lol, powodzenia. Bez względu na szczegóły, jeśli zdecydowałeś, że chcesz zaryzykować, nadal powinieneś starać się robić rzeczy tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe.

Przed siebie, Jaimie Meyer, lekarz specjalista chorób zakaźnych i adiunkt medycyny w Yale School of Medicine, wyjaśnia, jak być niesamowicie bezpiecznym – no cóż, znowu, bezpiecznymer ponieważ najbezpieczniejszą opcją jest pozostanie TF w domu – w Święto Dziękczynienia.

Zanim się gdziekolwiek wybierzesz, podejmij wszelkie środki ostrożności.

Naprawdę, ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to zabić ukochaną osobę (niestety nie jest to hiperbola), ponieważ byłeś nieostrożny przed spędzeniem z nimi wakacji. Albo wiesz, czy ta ukochana osoba zaraziła się ich bliscy, którzy następnie zarażają ich bliscy, którzy następnie zarażają … masz pomysł. Jeśli tego nie zrobisz, natychmiast przestań to czytać, a zamiast tego Google „Jak rozprzestrzenia się koronawirus”. Oznacza to poddanie się kwarantannie przez dwa tygodnie i wykonanie testu na obecność COVID-19 przed wyjściem bez maski w pomieszczeniu. Szczerze mówiąc, nie jest złym pomysłem poddanie kwarantannie przez dwa tygodnie, nawet jeśli planujesz spędzać czas na świeżym powietrzu bez masek – wszyscy wiemy, że w teorii łatwiej jest trzymać się planu dystansu społecznego – zanim wypijesz kieliszek wina. Jeśli nie ma czasu na poddanie się kwarantannie przed shindig … całkowicie przemyśl swoje plany. Poważnie.

Jeśli lecisz samolotem lub transportem publicznym, weź ze sobą SO. WIELE. ŚOI.

Osobiste wyposażenie ochronne jest wszystkim. Według dr Meyera, noś maskę lub jakiś rodzaj nakrycia twarzy (większość linii lotniczych tego wymaga) na czas podróży – tak, to znaczy podczas przeglądania Hudson Books, podczas całego lotu i podczas pogoń za Twoją walizką po odebraniu bagażu. Potrzebujesz także środka do dezynfekcji rąk BYO i dodatkowych środków czyszczących: „Powinieneś mieć chusteczki na bazie wybielacza, aby zmyć powierzchnie w swoim fotelu. To te twarde powierzchnie – stoliki na tace, szyny – mogą być potencjalnie zanieczyszczone” – wyjaśnia dr. , Meyer. „Kiedy siadasz, włącz dyszę powietrza i strzelaj bezpośrednio w głowę; to pozwoli na najlepszy przepływ powietrza. Jeśli nie siedzisz w rzędzie, który pozwoli Ci na oddalenie się od innych osób spoza Twojego zapytaj, czy możesz się do niego przeprowadzić – mówi.

Po przyjeździe do miejsca docelowego należy również poddać kwarantannie z dala od swojej rodziny na wypadek, gdybyś zaraził się COVID-19 podczas podróży. Poczekaj 3-5 dni, a następnie zrób test, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Jeśli prowadzisz, zrób jak najmniej przystanków.

Prowadzenie samochodu to jeden z najbezpieczniejszych sposobów podróżowania w tej chwili, ponieważ prawdopodobnie przebywasz tylko z osobami w swoim gospodarstwie domowym (ahem, tak, oznacza to, że jeśli możesz, powinieneś unikać wspólnych przejazdów). „Ogranicz postoje odpoczynku tak bardzo, jak to możliwe” – mówi dr Meyer. „Jeśli musisz iść na postój, załóż osłonę twarzy, weź ze sobą środek dezynfekujący do rąk i ściereczki wybielające, aby wytrzeć niektóre z tych twardych powierzchni. Noszę ze sobą małe opakowanie rękawiczek, które mam. używać do dyszy gazowej i dużych powierzchni dotykowych, takich jak przeciągnięcia karty kredytowej ”.

Pomiń duże spotkania w pomieszczeniach, bez „jeśli”, „i” lub „ale”.

„Bez względu na to, jak niesamowite jest Twoje rodzinne Święto Dziękczynienia, naprawdę nie warto jeść dużego obiadu w domu, jeśli ktoś zachoruje i umrze z tego powodu” – ostrzega dr Meyer. „Najbezpieczniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest rozmowa telefoniczna z rodziną Zoom. Poza tym wszystko, co robisz, podejmujesz pewne ryzyko. ”I FYI: CDC odradza gromadzenie się powyżej 10 osób (niektóre stany i miasta mają mandat, aby spotkania były również mniejsze).

Bądź kreatywny podczas obchodów.

To nie jest ~ normalny ~ rok, więc po co udawać? Zamiast tego spróbujcie razem zmienić swoje Święto Dziękczynienia. Jeśli twoi bliscy są blisko, ale nie w twoim gospodarstwie domowym, rozważ zebranie się na czyimś podwórku przed indykiem, siedzenie sześć stóp od siebie w maskach i po prostu spędzanie czasu przez godzinę. Następnie wróć do swoich domów i jedz oddzielnie.

Dr Meyer odradza podawanie posiłków rodzinnych lub w formie bufetu osobom spoza Twojego najbliższego domu. Jeśli twoje serce jest nastawione na wspólne jedzenie na świeżym powietrzu, każdy powinien jeść BYO i jeść tylko to, co sam przygotował. Usiądź co najmniej sześć stóp (szczerze mówiąc, zrób to 12) przy oddzielnych stołach, więc jesteś tylko z domem.

Wyklucz tych ludzi.

Ostre, ale prawdziwe. CDC sugeruje, że osoby należące do poniższych kategorii nie powinny uczęszczać na żadne osobiste spotkania świąteczne:

 • Osoby, u których zdiagnozowano COVID-19
 • Osoby z objawami COVID-19
 • Osoby, które czekają na wyniki testu COVID-19
 • Osoby, które mogły mieć kontakt z osobą z COVID-19 w ciągu ostatnich 14 dni
 • Osoby o zwiększonym ryzyku ciężkiej choroby spowodowanej COVID-19
 • Osoby ze zwiększonym ryzykiem poważnych chorób

  I chociaż CDC nie ma konkretnych wytycznych przeciwko poniższym, możemy na Kosmopolityczny bądź tak odważny, aby powiedzieć, że ty też powinieneś?

  • Każdy, kto myśli, że COVID-19 jest jak grypa lub, co gorsza, mistyfikacją
  • Ludzi, którzy nie nosili masek konsekwentnie
  • Każdy, kto latał wcześniej na wakacjach
  • Każdy, kto mieszka z kimś, kto nie traktuje poważnie ryzyka COVID-19 lub którego poglądów na temat COVID-19 nie znasz
  • Każdy w administracji Trumpa

   Ustal bardzo wyraźne granice ze swoim domem.

   „Będziesz potrzebował naprawdę jasnej rozmowy z ludźmi w swoim domu na temat tego, czy dołączasz do ich bańki” – mówi dr Meyer. Jeśli planujesz podróż do czyjegoś domu i zastosowałeś się do wszystkich powyższych sugestii, zorganizuj poważną rozmowę * przed przyjazdem *, aby ustalić oczekiwania. Będziesz nosić maski na zewnątrz domu? Czy nawet udać się poza domem? Czy spędziłeś czas w IRL z osobami spoza listy gości na Święto Dziękczynienia? Czy czujesz się dobrze, gdy ktoś w gospodarstwie domowym idzie do sklepu spożywczego? Siłownia? Biuro? Czy babcia zrobi sobie włosy na Święto Dziękczynienia? Jeśli tak, opuść nogę. Bouffants zrób to sam albo nie przyjedziesz.

   A jeśli z jakiegoś powodu twoja rodzina nie może zgodzić się na plan, który zadziała dla wszystkich – na przykład jeśli twoja mama musi iść do pracy na oddziale COVID-19 w szpitalu, ale twój partner ma obniżoną odporność lub jeśli twój brat odmawia nosić maskę, kiedy spędza czas z przyjaciółmi poza domem – wtedy niestety prawdopodobnie powinieneś rozważyć anulowanie całej cholernej rzeczy. I tak, to naprawdę jest do bani. Wszystko w pandemii jest do bani. Ale jedno przegapione Święto Dziękczynienia jest tego warte, jeśli oznacza to, że w przyszłym roku będziesz mógł świętować z rodziną, prawda?