Jak podobne jest przystosowanie BBC do książki „W pogoni za miłością”?

Spojlery przed Dążenie do miłości powieść i adaptacja BBC. Kiedy Nancy Mitford’s Dążenie do miłości został opublikowany po raz pierwszy w 1945 roku, złamał wszelkie normy powieści romantycznych. W centrum jej historii jest pełna życia Linda, widziana oczami jej kuzynki Fanny. Obie kobiety szukają „tej jedynej”, ale w świecie Mitforda bieg miłości nigdy nie przebiegał gładko – jak w ogóle. Teraz na ekranie pojawia się słynna historia, jak blisko jest BBC Dążenie do miłości adaptacja do książki?

Rozgrywka między dwiema wojnami światowymi, Dążenie do miłości narratorem jest Fanny, ale skupia się przede wszystkim na jej pięknej kuzynce Lindzie. W przeciwieństwie do swojej kuzynki Linda nie jest usatysfakcjonowana obserwowaniem, jak życie mija ją na marginesie. Chce męża, dużego domu i dużo zabawy po drodze. Jednak to nie jest bajka i szukając szczęścia, przeżywa wiele zawodów miłosnych, w tym dwa rozwody i rozstanie z rodziną.

Linda w końcu spotyka francuskiego księcia Fabrice’a de Sauveterre i zakochuje się w nim, a czytelnicy są zachwyceni, widząc, że ich bohater w końcu znalazł to, czego szuka. Jednak książka kończy się szokującym zakończeniem, w którym Linda umiera przy porodzie, a Fabrice zostaje zabity podczas wojny. Chociaż nie brakuje sassy i zabawnych wybryków, nie otrzymasz szczęśliwego zakończenia Dążenie do miłości.

Jeśli chodzi o adaptację, BBC najwyraźniej trzymała się oryginalnego tekstu Mitforda. Podzielona na trzy jednogodzinne części, seria podąża za fabułą Mitforda prawie do litery T, fani powieści z przyjemnością usłyszą.

Mówiąc o serialu, scenarzystka i reżyserka powiedziała Emily Mortimer Miasto i państwo, „Zawsze kochałem Nancy Mitford, więc kiedy poproszono mnie o przystosowanie się W pogoni za miłością nie można było powiedzieć „nie”. To skandalicznie zabawna i szczera historia, której główna bohaterka – dzika, uzależniona od miłości Linda Radlett – wciąż brzmi radykalnie ”. Najwyraźniej Mortimer nie widział powodu, by wprowadzać drastyczne zmiany w działce, która była już wystarczająco soczysta.

Lily James ożywia Lindę z Emily Beecham u jej boku jako Fanny. Tymczasem Dominic West i Dolly Wells grają zrozpaczonych rodziców Lindy FleabagGorący ksiądz Andrew Scott gra swojego bogatego i ekscentrycznego sąsiada, Lorda Merlina. Assaad Bouab gra Fabrice’a de Sauveterre’a, a Shazad Latif i Freddie Fox będą również występować w roli ukochanych kuzynów.

Wydawałoby się, że BBC są tak zakochane w twórczości Mitforda, że ​​może to nie być ostatni raz, kiedy widzimy rodzinę Radlett na ekranie. Po Dążenie do miłości, Mitford napisał jeszcze dwie powieści z Fanny jako narratorem: Miłość w zimnym klimacie i Nie mów Alfredowi. „To część trylogii książek” – wyjaśnił producent wykonawczy Charles Collier Ostateczny termin, „Mamy nadzieję, że książki ożyją w przyszłych sezonach W pogoni za miłością Nazwany byłby drugi sezon Miłość w zimnym klimacie oparty na genialnej książce Nancy. Trzecia książka stanie się naszym trzecim sezonem, Nie mów Alfredowi. ” Alleluja!

Dążenie do miłości będzie emitowany w BBC One w trzy kolejne niedziele o godzinie 21:00, począwszy od 9 maja. Wszystkie trzy odcinki będą również dostępne do transmisji na BBC iPlayer.