Gdzie jest teraz Ghislaine Maxwell? Ustalono datę rozprawy

Śledzenie filmów dokumentalnych Netflix 2020 Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty, Peacock zagłębia się w długoletnią dziewczynę Epsteina, Ghislaine Maxwell w trzygodzinnym filmie dokumentalnym Cień Epsteina: Ghislaine Maxwell. Istnieje ponad pół tuzina twierdzeń, że Maxwell była kluczową postacią w kręgu handlu seksualnego, o którego prowadzenie oskarżono Epsteina i że sama namierzała, przygotowywała, a nawet maltretowała młode kobiety. Maxwell zaprzeczył zarzutom i zniknął z oczu opinii publicznej na długi czas po śmierci Epsteina. Ale po aresztowaniu przez FBI w lipcu 2020 r., stoi teraz w obliczu zarzutów o zwabienie nieletnich, handel dziećmi w celach seksualnych i krzywoprzysięstwo. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kontrowersyjnej brytyjskiej bywalce.

Kim jest Ghislaine Maxwell?

Maxwell urodziła się w 1961 roku w rodzinie Roberta Maxwella, potentata prasowego, który zginął w tajemniczym incydencie na jachcie w 1991 roku. Po śmierci ojca Maxwell przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie poznała Epsteina i przedstawiła go jego sieci głośnych powiązań, za CNN. Para podobno rozpadła się w latach 90., ale dokumenty sądowe twierdzą, że podczas ich związku Maxwell zarządzał siecią rekruterów i pomagał w opracowaniu podręcznika, jak kierować nieletnich do Epsteina do wykorzystywania seksualnego. Za New York Times, rekruterom rzekomo powiedziano, że mają kierować się do młodych, zdesperowanych finansowo kobiet i obiecać dalszą edukację i karierę w zamian za płatne masaże, które następnie stały się seksualne.

Oskarżycielka Epsteina Sarah Ransome twierdziła, że ​​to Czasy że Maxwell „zorganizował całość dla Jeffreya”, a źródło dalej twierdziło, że: Targowisko próżności że Maxwell określił kiedyś ofiary jako „nic” i „śmieci”.

Pozwy cywilne przeciwko Ghislaine Maxwell

W rezultacie Maxwell był przedmiotem kilku pozwów cywilnych złożonych zarówno przed, jak i po śmierci Epsteina w 2019 roku w więzieniu. Virginia Guiffre złożyła pozew cywilny przeciwko Maxwell w 2015 roku, twierdząc, że ona i Epstein zwerbowali ją do swojej siatki handlującej seksem jako nastolatka, gdy pracowała w kurorcie Trumpa Mar-a-Lago. Guiffre pozwał również Maxwella za oszczerstwo po tym, jak podobno Maxwell nazwał te twierdzenia „nieprawdziwymi” i „oczywistymi kłamstwami”. Sprawa została rozstrzygnięta w 2017 roku.

W 2017 r. Ransome złożył pozew, w którym twierdził, że Maxwell zatrudnił ją do masażu Epsteina, a później zmusił ją i zagroził, by zadowoliła ją seksualnie. Pozew został rozstrzygnięty w 2018 roku na warunkach nieujawnionych.

16 kwietnia 2019 r. Maria Farmer twierdziła, że ​​ona i jej siostra Annie zostały zaatakowane przez Epsteina i Maxwella w różnych miejscach w 1996 r. Annie formalnie pozwała posiadłość Maxwella i Epsteina w listopadzie 2019 r., oskarżając ich o gwałt i pobicie.

Jennifer Araoz złożyła również pozew w sierpniu 2019 r., twierdząc, że Maxwell zapewnił „wsparcie organizacyjne dla kręgu handlującego seksem Epsteina” poprzez zatrudnianie rekruterów i planowanie spotkań z nieletnimi dziewczynami, zgodnie z CNN. Pozew Araoza oskarża również Maxwella o „zastraszanie potencjalnych świadków operacji handlu seksualnego Epsteina”.

Procesy Araoza i Farmera wciąż trwają, oprócz kilku innych spraw „Jane Doe”. Podczas gdy adwokat Araoza początkowo nie był w stanie zlokalizować Maxwell w styczniu 2020 r., aby doręczyć jej skargę, pozew został złożony w Sądzie Najwyższym Manhattanu we wrześniu 2020 r., zgodnie z Poczta w Nowym Jorku.

W marcu 2020 r. Maxwell sama próbowała pozwać majątek Epsteina, domagając się zwrotu bieżących opłat prawnych i kosztów ochrony osobistej. Nadal nie jest jasne, co stanie się z licznymi przypadkami Maxwella.

Mathieu Polak/Sygma/Getty Images

Aresztowanie Ghislaine Maxwell

Maxwell ukrywał się po aresztowaniu i śmierci Epsteina, ale William F. Sweeney Jr., zastępca dyrektora biura terenowego FBI w Nowym Jorku, powiedział NPR, że zawsze „dyskretnie śledzili miejsce pobytu Maxwella”. Wiedzieli, że „wśliznęła się do wspaniałej posiadłości w New Hampshire – kontynuując życie w przywileju, podczas gdy jej ofiary żyją z traumą, której doznały wiele lat temu” – powiedział Sweeney.

2 lipca 2020 r. Maxwell został aresztowany przez FBI w Bradford w stanie New Hampshire. Jak wyjaśnili prokuratorzy, ukrywała się na „posiadłości o powierzchni 156 akrów, nabytej w całości za gotówkę w grudniu 2019 r. (za pośrednictwem starannie anonimowej spółki LLC).”

„Maxwell był jednym z najbliższych współpracowników Epsteina i pomógł mu wykorzystać dziewczęta, które miały zaledwie 14 lat” – powiedziała Audrey Strauss, pełniąca obowiązki prokuratora w południowym dystrykcie Nowego Jorku, na konferencji po schwytaniu Maxwella. Maxwell została oskarżona o transportowanie nieletniego w celu przestępczej aktywności seksualnej, spisek mający na celu zachęcenie nieletnich do podróży w celu uprawiania nielegalnych aktów seksualnych oraz krzywoprzysięstwo za zaprzeczanie zarzutom łączącym ją z wyczynami Epsteina podczas zeznań pod przysięgą w 2016 roku.

Proces Ghislaine Maxwell

Maxwell przebywa w Metropolitan Detention Center na Brooklynie bez kaucji od czasu jej aresztowania w lipcu 2020 roku. (Jej prawnik twierdził, że: Opiekun że została poddana „surowym ściekom, pozbawieniu wody i hipernadzorowi” przez strażników podczas pobytu w więzieniu). Jej trzy próby zwolnienia za kaucją zostały odrzucone, mimo że Maxwell zaoferował pakiet o wartości 28,5 miliona dolarów i powiedział, że będzie żyła pod obserwacją i uzbrojonymi strażnikami . (Maxwell próbowała odwołać się za kaucją, ale odmówiono jej po raz czwarty 27 kwietnia 2021 r.)

23 kwietnia 2021 r. Maxwell po raz pierwszy stanęła twarzą w twarz ze swoim sędzią procesowym i nie przyznała się do spisku związanego z handlem ludźmi w celach seksualnych oraz dodatkowego zarzutu handlu ludźmi w celach seksualnych, który został dodany w marcu 2021 r. (Nowy akt oskarżenia dodał czwartą dziewczynę do zarzutów i powiedział, że Maxwell przygotował 14-latka do seksu z Epsteinem. Wydłużyło to również czas trwania zarzutów z trzech lat do dziesięciu).

W świetle nowych zarzutów prawnicy Maxwella stwierdzili, że będą potrzebować miesięcy dodatkowych przygotowań, a tym samym nie będą mogli dotrzymać terminu rozprawy 12 lipca 2021 roku. 11 maja sędzia ogłosił, że proces Maxwella rozpocznie się w listopadzie 2021 r., według Associated Press. Wybór jury odbędzie się w połowie listopada, a wypowiedzi otwierające odbędą się 29 listopada.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w dniu