Czy „Trzy rodziny” są oparte na prawdziwych wydarzeniach?

Napisane przez byłą dziennikarkę Gwyneth Hughes, Trzy rodziny skupia się wokół trzech kobiet i ich rodzin w czasie, gdy aborcja była nadal nielegalna w Irlandii Północnej. Serial, obejmujący zawiłości i trudności w dostępie do usług aborcyjnych, jest emocjonalnym spojrzeniem na to, jak to ustawodawstwo wpłynęło na określone okoliczności rodzin w całym kraju. Ale jest Trzy rodziny Oparte na prawdziwej historii?

Okazało się, że tak, serial jest rzeczywiście oparty na prawdziwych wydarzeniach, ale nazwiska zaangażowanych osób zostały zmienione, aby chronić ich prywatność.

W oświadczeniu prasowym wysłanym do Bustle pisarka Gwyneth Hughes powiedziała, że ​​opowiedziała historie trzech rodzin „tak blisko, jak [she could] do rachunków, które przekazali [her]. ” Dodała: „Chcę im wszystkim podziękować z głębi serca za przyjęcie i szczerość”.

Trzy rodziny początkowo ukształtowała się dzięki producentce wykonawczej Susan Hogg, „która chciała opowiedzieć tę historię przez wiele lat”. Dorastając w Irlandii Północnej w latach 70., Hogg był „świadomy traumy, która nęka tak wiele rodzin, rozdartych wstydem niechcianej ciąży”.

Kontynuowała: „To, co najbardziej interesowało dramatyzowanie, to prawdziwe historie kobiet i dziewcząt, które niedawno doświadczyły wstydu i traumy, których tak się bałem jako nastolatka. Chciałem też zrozumieć wagę opinii przeciwko pro-choice ”.

To było coś, co Hughes też chciał przekazać. „Byłem reporterem na długo przed tym, zanim zostałem dramaturgiem, więc od samego początku chciałem wyrazić wiele punktów widzenia i być sprawiedliwym dla wszystkich” – powiedział pisarz.

Mówiąc więcej o procesie stawiania Trzy rodziny razem, Hogg powiedział:

„James Gandhi, nasz producent ds. Rozwoju, i Laura Timms, nasza redaktorka scenariuszy, przeprowadzili już wiele badań, więc byliśmy w stanie dość szybko zidentyfikować naszą Theresę, Hannah i Rosie. Te kobiety i ich rodziny były niesamowicie hojne w swoim czasie i emocjonalnym zaangażowaniu. Dzięki ich szczeremu i otwartemu świadectwu, kiedy dzielili się szczegółami swoich traumatycznych przeżyć, dramat zaczął nabierać kształtu w głowie Gwyna. Nie był to łatwy proces, walka przez sześć lat z prawdziwego doświadczenia trzech rodzin … była ogromnym wyzwaniem technicznym dla Gwyn, ale jej niezwykłe umiejętności wysunęły się na pierwszy plan, a nasze wspaniałe scenariusze zostały dostarczone. ”

Później dodała: „Nie było to łatwe do zbadania, napisania, wykonania i wyprodukowania, ale było warte każdej sekundy. Mamy nadzieję, że te prawdziwe historie zachwycą publiczność tak samo, jak my, gdy nasi współpracownicy odważnie się nimi z nami dzielili ”.

Jest jeszcze więcej historii do opowiedzenia. Mimo że aborcja jest obecnie technicznie legalna w Irlandii Północnej, a poszczególne fundusze zdrowia mogą „oferować usługi na zasadzie ad hoc”, na Metro, kobiety nadal podróżują do Anglii w celu przeprowadzenia aborcji z powodu „braku w pełni zamówionych usług”, jak Irish News notatki.

Trzy rodziny zostanie wyemitowany w BBC One o godzinie 21:00 w niedzielę 10 maja io tej samej porze Poniedziałek, 11 maja.