Czy Ronald zabije córkę Scarlet na „Big Sky”? Ona jest w niebezpieczeństwie

Spojlery przed Wielkie niebo Sezon 1, odcinek 14. Bycie wścibskim tylko powoduje kłopoty Wielkie niebo, a córka Scarlet, Phoebe, może się tego dowiedzieć na własnej skórze. Pod koniec odcinka 4 maja Phoebe wpada do lasu poza ich obozowiskiem i znajduje Ronalda zakopującego zwłoki swojej cioci Mary. Jeśli dziesięciolatka zrozumie, co widzi, może być luźnym końcem, który Ronald będzie musiał związać. Ale jeśli zabije Phoebe, prawdopodobnie będzie musiał także zabić jej mamę, a to tylko pogorszy bałagan.

Ronald wydaje się naprawdę lubić Scarlet i Phoebe, ale zabił już ludzi, których kochał, aby się chronić. Nie jest inny niż drapieżniki w lesie, o których opowiadał Phoebe. Wyjaśnił jej, że w naturze wielu zwierząt jest zabijanie, aby pozostać przy życiu, a ta metafora może zapowiadać, że zrobi to samo, jeśli zostanie cofnięty do kąta. „Powinniśmy być bardzo, bardzo zmartwieni [Scarlet]- powiedział wcześniej producent wykonawczy Ross Fineman Entertainment Weekly. „[Ronald] nie należy ufać. Nie może nadać nowego życia, ponieważ nie jest w stanie tego zrobić … Ale kobieta, z którą mieszka, ma dziecko. Powinni się martwić. I powinieneś się o nich martwić ”.

Ronald może nawet nie skończyć celowo zabijając Scarlet lub Phoebe, ale mógłby wpaść we wściekłość i pstryknąć, jak widzieliśmy go w przeszłości. „Robił już wcześniej rzeczy, w których był w związkach i nie wie, jak być normalną osobą” – powiedział Fineman.

Darko Sikman / ABC

Trudno sobie wyobrazić, że Ronald wyjdzie z tej sytuacji bez uciekania się do morderstwa, ale może uda mu się wyjaśnić scenę na kempingu w sposób, który zadowoli Phoebe i powstrzyma ją przed zadawaniem pytań. Tam jest potwierdzenie, że Scarlet przeżyje – przynajmniej na razie – ponieważ streszczenie odcinka z 18 maja sugeruje, że ona i Ronald nadal są bardzo razem. „[The detectives] w końcu widzę Ronalda za kratkami, choć szybko pozbawia ich satysfakcji, prowadząc ich w pogoń za dziką gęsią… oczyszczając ścieżkę dla Scarlet i Ronalda do ucieczki… w stronę zachodzącego słońca ”- czytamy.

Oczywiście w streszczeniu nie ma wzmianki o Phoebe, co może sugerować, że nie ucieknie na zachód słońca ze swoją mamą i Ronaldem. Ale wydaje się niewyobrażalne, że Scarlet uciekłaby bez swojej córki lub z facetem, który ją skrzywdził.

Niestety, z książek nie można uzyskać żadnych wskazówek na temat losu Scarlet i Phoebe Wielkie niebo oparta jest na. Chociaż ostatnie odcinki luźno podążają za fabułą CJ Boxa Bitterroots, Scarlet i Phoebe wydają się być oryginalnymi postaciami serialu. Ronald wydaje się chcieć lepiej radzić sobie ze swoją nową rodziną, ale ma nieprzewidywalny temperament i mentalność, która zawsze stawia siebie na pierwszym miejscu. Ostatecznie wszystko sprowadzi się do tego, czy uda mu się wydostać z tej kłopotliwej sytuacji z Phoebe.