Bukky Bakray zapłaciła hołd DMX w swoim przemówieniu na temat akceptacji BAFTA

Wygrana za swoją debiutancką rolę w 2019 roku Skały, Wschodząca Gwiazda BAFTA 2021 Bukky Bakray był wyraźnie zszokowany, gdy odebrał nagrodę od Jamesa McAvoya. Otoczony przyjaciółmi i rodziną, którzy byli równie zszokowani i podekscytowani jak Bakray, aktor oddał hołd tym, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku, w tym amerykańskiemu raperowi DMX.

„Śpij dobrze wszystkim innym, którzy zmarli w zeszłym roku iw tym roku, którzy kładli się spać na czas nieokreślony” – powiedziała po tym, jak złożyła hołd najbliższym jej, jej rodzinie i Skały podobne gwiazdy. „Naprawdę wierzę, że to miłość i światło, które zostawiliście w tym wszechświecie, trzyma nas wszystkich dzisiaj”.

Rozmawiając z Digital Spy po ceremonii, Bakray wyjaśniła, jak bardzo jest zaskoczona i dumna z sukcesu Skały i jego uznanie na BAFTA. „Myślałem, że maksymalnie 100 osób obejrzy ten film” – powiedział Bakray. „Nie sądziłem, że będzie miał taki zasięg”.

„Czuję się szczęśliwy, że zostałem nominowany, a teraz, że zdobyłem nagrodę, nie mogę uwierzyć, że to mówię”.

Przed rzuceniem SkałyBukkray nie miał żadnego doświadczenia aktorskiego. Ta rola na zawsze to zmieniła, ponieważ aktor ma już w kolejce trzy projekty, które są już w postprodukcji. Według jej IMDB, zagra w filmie krótkometrażowym Ewangelia według Gal, inny film o tytule Urok własny, i ma główną rolę w nadchodzącym czteroczęściowym dramacie BBC Nie znasz mnie.

Adaptacja powieści Imrana Mahmooda pod tym samym tytułem, w serialu występuje Samuel Adewunmi jako Bohater, oskarżony o morderstwo. Bakray zagra swoją młodszą siostrę Bless, „która jest siłą przewodnią dla swojego starszego brata i zaciekle wierzy w jego niewinność”, Różnorodność pisze.