„Bezwstydny” nie wróci w 12. sezonie, ale finał serii zapewnia zamknięcie

Czas pożegnać się z dziką i niesforną rodziną Gallagherów. Po zakończeniu sezonu 11 w tym tygodniu, Showtime’s Bezwstydny nie wróci na sezon 12. Gary Levine, prezes sieci Entertainment, ogłosił odwołanie podczas zimowej trasy prasowej Television Critics Association w styczniu 2020 roku. „Postacie Bezwstydny przyniósł widzom Showtime więcej śmiechu i łez oraz czystą radość niż jakikolwiek program w naszej historii ”- powiedział w„ Deadline ”. „[But] po prostu czuliśmy, że 11 sezonów to duża liczba. Po prostu poczuliśmy, że nadszedł czas, a także spodobał nam się pomysł, aby dać Johnowi i spółkę. szansa na to, aby dobrze to zakończyć, aby móc wycelować w to lądowanie ”.

Chociaż showrunner John Wells powiedział The Hollywood Reporter że był „rozczarowany” obrotem wydarzeń, szanuje decyzję. „Jak zawsze mówiłem, uwielbiam ten program tak bardzo, że mogłem zrobić go na zawsze” – powiedział. „Jestem trochę rozczarowany, ale nie strasznie zdenerwowany, ponieważ przez te wszystkie lata byli tak wspaniałymi partnerami”.

Dodał, że kiedy po raz pierwszy tworzył serię (co zajęło mu siedem lat), nigdy nie wyobrażał sobie, że kiedykolwiek w ogóle znajdzie dom. „Gdybyś powiedział mi pod koniec tego procesu, że będzie nadawany przez 11 lat, roześmiałbym się i powiedział:„ Mam tylko nadzieję, że będzie nadawany przez rok ”” – powiedział. „Nie chcę brzmieć niewdzięcznie za wspaniały bieg i ogromne wsparcie”.

Paul Sarkis / SHOWTIME

Wells wyjaśnił, że podszedł do każdego Bezwstydny sezon w sposób, który dałby widzom poczucie zamknięcia, gdyby program został kiedykolwiek wcześniej odwołany, czego zawsze się spodziewał. „Zrobiłem kilka seriali wcześniej w mojej karierze, w których zakończyliśmy i nie udało nam się zakończyć historii” – powiedział, wyjaśniając, że żałuje, że nie był „bardziej proaktywny” w tworzeniu ładniejszych zakończeń dla swoich innych projektów..

Nadrobił to Bezwstydny z finałem wszystkich finałów. W ostatnim sezonie rodzina Gallagherów ponownie znajduje się na kilku rozdrożach. Mając do czynienia z pandemią koronawirusa oraz problemami gentryfikacji sąsiedztwa i starzenia się, Gallagherowie spotykają się i przyjmują na nowo swoje role jako rodziców, małżonków i żywicieli rodziny. Wells powiedział, że tematem ostatniego sezonu jest dynamika rodziny międzypokoleniowej. „Kiedy dorastasz i zaczynasz prowadzić własne dorosłe życie, czy oddzielasz się od swojej rodziny? Czy pozostajesz w kontakcie ze swoją rodziną? Czy przyprowadzasz współmałżonków do swojej rodziny? Gdzie leży twoja lojalność? ” wyjaśnił.

Podczas gdy Wells wydawał się niezainteresowany tworzeniem jakichkolwiek plików Bezwstydny spinoffs – serial ma „naturalne zakończenie”, którego „nie lubi ożywić” – fani jego twórczości mogą sprawdzić inne jego projekty. Nadal produkuje TNT Królestwo zwierząt (o rodzinie przestępczej w południowej Kalifornii), a także o nadchodzącym Netflix Pokojówka (dramat inspirowany wspomnieniami Stephanie Land Pokojówka: ciężka praca, niska płaca i wola matki przetrwania).

I w jego umyśle Bezwstydny tak naprawdę nigdy się nie skończy. „To rodzina, a rzecz, która najlepiej sprawdziła się w serialu – poza możliwością satyryzowania rzeczy, roześmianiu się i przeżywania dramatycznych chwil – polega na tym, że ci ludzie troszczą się o siebie nawzajem i polegają na sobie nawzajem. I w pewnym sensie serial zakończy się tym, że nadal będą tą rodziną. Bez względu na to, jak bardzo są pokręceni, wszyscy żałujemy, że nie mamy ich jako rodziny. Wspierają się, troszczą się o siebie nawzajem i zawsze są gotowi do bicia się nawzajem, ale zawsze będą razem, aby razem przetrwać ”.