6 popularnych mitów na temat zdrowia pochwy, obalonych przez ginekologa

Gdybyś teraz rozwiązał quiz na temat podstawowej anatomii kobiet i zdrowia pochwy, czy byłbyś mistrzem? Średni cykl menstruacyjny wynosi 28 dni. Średni okres ciąży wynosi 40 tygodni. Jest srom, wargi sromowe, łechtaczka. O! Macica. Cewka moczowa. Czego brakuje?

Krótka odpowiedź: dużo. Dużo brakuje. W przypadku części ciała możesz myśleć wiesz tak blisko, że jest dużo zamieszania wokół pochwy i ogólnego stanu zdrowia pochwy. Na przykład, czy wiesz, że nie ma czegoś takiego jak „normalność”, jeśli chodzi o kształt i rozmiar sromu? Ważne jest, aby wiedzieć, że nadal możesz być w doskonałym zdrowiu, nawet jeśli Twoja pochwa wygląda inaczej niż czyjaś pochwa lub na zdjęciach w Internecie, ponieważ, jak mówi dr Alyssa Dweck, lekarz medycyny, położnictwo / ginekologia i adiunkt w New York Medical College , „Każdy ma nieco inną anatomię”.

We współpracy z Monistat dr Dweck pomógł Bustle obalić najczęstsze mity dotyczące zdrowia pochwy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak utrzymać pochwę w dobrym zdrowiu, co nie wierzyć w internecie i nie tylko.

Mit 1: Zmiana diety to jedyny sposób na powstrzymanie przewlekłych infekcji pochwy

Przede wszystkim dr Dweck ostrzega przed bezwzględnymi stwierdzeniami: „Stwierdzenie, że leczenie każdej infekcji drożdżakowej lub pochwy opiera się na diecie … jest to po prostu mylące i może być potencjalnie niebezpieczne”.

Jednak chociaż dieta nie jest ostatecznym lekarstwem na to, że media społecznościowe mogą to zrobić, istnieją jest lekcja, której należy się z tego wyciągnąć. Według dr Dwecka spożywanie nadmiernej ilości cukru lub niedobór niektórych witamin (szczególnie witaminy D) wiąże się z nawracającymi i uporczywymi infekcjami drożdżakowymi. „Wszystko, co jest szkodliwe lub szkodliwe dla ogólnej funkcji odpornościowej, może naprawdę predysponować cię do pewnych infekcji” – mówi dr Dweck. – Ale żeby to twierdzić [a change in diet] to jedyne leczenie, jakie kiedykolwiek było potrzebne w przypadku uporczywych lub nawracających infekcji pochwy, to po prostu nieprawda. ”

Mit nr 2: Bakteryjne zapalenie pochwy i infekcje drożdżakowe to to samo

Fałszywe! Zasady rozróżniania między nimi mogą nie zawsze być trudne i szybkie, ale są świetnym miejscem do rozpoczęcia. – To infekcja drożdżakowa zazwyczaj będzie mieć gęste, białe, nie cuchnące wydzieliny. Bakteryjne zapalenie pochwy lub infekcja przerostu bakteryjnego zwykle prowadzi do szarej, cienkiej wydzieliny o rybim zapachu ”- mówi dr Dweck. Ponadto oba mogą powodować swędzenie i podrażnienie z powodu zmian hormonalnych – ale wtedy, gdy połączysz wszystkie objawy, możesz lepiej zrozumieć, co się dzieje.

Nadal nie jesteś pewien, co się dzieje z Twoim ciałem? Zawsze możesz odwiedzić Monistat Symptom Checker, aby uzyskać więcej informacji i dowiedzieć się, czy możesz mieć zakażenie drożdżakowe, bakteryjne zapalenie pochwy lub inny problem, o którym powinieneś porozmawiać z lekarzem.

Mit 3: Steam to świetny sposób na oczyszczenie pochwy

Wystarczy jedno przewinięcie hashtagu #vaginalsteam w mediach społecznościowych i zostaniesz zalany filmami przedstawiającymi ludzi siedzących lub kucających nad basenami z gorącą, parującą wodą – często nasyconą określoną mieszanką ziół, które, jak się uważa, pomagają „oczyścić” okolica pochwy. Choć praktyka jest modna (i jednocześnie starożytna), w rzeczywistości nie ma naukowych dowodów wskazujących na to, że gotowanie na parze z pochwy jest skutecznym sposobem na oczyszczenie pochwy. W rzeczywistości dr Dweck mówi, że pacjenci, których widziała, którzy wypróbowali tę praktykę, doświadczyli problemów, takich jak oparzenia lub podrażnienia okolicy pochwy.

Jedyna korzyść, jaką może przynieść ta praktyka? Ciepło, o którym mówi dr Dweck, można osiągnąć w dużo bardziej przystępny sposób. „Ciepła woda, masaż, a może nawet poduszka rozgrzewająca lub opakowanie [is going to] czuć się świetnie ”- zachęca. „Przynosi dopływ krwi do tego obszaru, jest pomocny przy obrzękach i podrażnieniach, [and] to jest wygodne.”

Mit 4: Okolica pachwiny to naturalnie brudna część ciała

Po prostu przejdźmy do sedna sprawy: „Chcę, żeby wszystko było jasne [that] pochwa i srom nie są brudne ”- mówi dr Dweck. „Nie potrzebują energicznego czyszczenia. Twoje ciało ma sposoby, aby się tym zająć ”. Na te czasy, kiedy ty zrobić chcesz bezpiecznie oczyścić srom i zewnętrzną część pochwy, kluczem jest użycie odpowiedniego produktu. Środek czyszczący o zrównoważonym pH, taki jak Monistat Maintain Feminine Cleanser, został opracowany, aby delikatnie usuwać zapach i wydzieliny, w przeciwieństwie do tradycyjnych płynów do mycia ciała i mydeł, które mogą powodować podrażnienia.

Mit 5: Upławy nigdy nie są zdrowe

Znowu te absolutne stwierdzenia są prawie nigdy poprawny. Oto prawda: jeśli doświadczasz grudkowatego wydzieliny (pomyśl: konsystencja przypominająca twaróg) lub jeśli ma silny, nieprzyjemny zapach, zdecydowanie porozmawiaj ze swoim lekarzem. Ale ta wyraźna, biała wydzielina, której doświadczają osoby z pochwami przez cały cykl, jest całkowicie normalna, według dr Dweck. „Większość ludzi ma naturalne, normalne wydzielanie, które zmienia się w trakcie cyklu” – mówi. „Kiedy owulujesz, najczęściej zauważysz [uptick] w naturalnych wydzielinach pochwowych w połowie cyklu, tuż przed wystąpieniem owulacji. [Then again] po owulacji, aż do wystąpienia krwawienia miesiączkowego ”- mówi, zauważając, że bardziej suchy czas występuje zwykle po miesiączce, aż do owulacji.

Mit 6: Potrzebujesz recepty, aby wyleczyć infekcję drożdżakową

Nie cały czas; poszukiwanie leczenia może być tak proste, jak wizyta w lokalnej aptece w celu uzyskania produktu takiego jak Monistat 7 lub Monistat 3 (ale jeśli jest to Twoja pierwsza infekcja drożdżakowa, zdecydowanie skonsultuj się z lekarzem). Oba produkty leczą wiele szczepów drożdży i chociaż różnią się dawką i siłą, to, co Dr Dweck uwielbia w obu, to krem ​​przeciw swędzeniu, który znajduje się w każdym zestawie. „Jest bardzo kojący w kontakcie, a ponieważ jest to zabieg dopochwowy, jest skierowany bezpośrednio na obszar zainteresowania”.

Teraz, gdy jesteś już uzbrojony w eksperckie informacje, na które zasługujesz, pamiętaj o moim przyjacielskim przypomnieniu, aby nie wierzyć we wszystkie popularne porady zdrowotne, które czytasz w Internecie. (Z wyjątkiem tego artykułu. Ten jest legalny, obiecuję).