5 najlepszych środków do czyszczenia płytek prysznicowych

Tak, spray uniwersalny prawdopodobnie pozostawi środek czyszczący pod prysznicem niż wcześniej. Mimo to najlepsze środki do czyszczenia płytek prysznicowych są specjalnie zaprojektowane do usuwania brudu z płytek i przebarwień z fugi – a jednocześnie pozostają wystarczająco delikatne dla ceramiki, porcelany, szkła, a nawet kamienia naturalnego, takiego jak marmur. Jak więc znaleźć tę właściwą, zwłaszcza gdy do wyboru jest niezliczona liczba opcji? Wszystko sprowadza się do zamierzonej powierzchni i składników.

Zanim zaczniesz robić zakupy, powinieneś dokładnie wiedzieć, z czego wykonane są Twoje płytki prysznicowe. Większość sprayów, past i pianek można bez problemu nakładać na płytki ceramiczne i porcelanowe, ale powierzchnie szklane i z kamienia naturalnego – takie jak kwarc, granit czy marmur – prawie zawsze wymagają specjalistycznej receptury. (Materiały te są zwykle bardziej porowate i łatwo ulegają uszkodzeniu, więc wiele środków czyszczących jest dla nich zbyt szorstkich).

To powinno pomóc ci nieco zawęzić zakres, ale składniki środka czyszczącego (i ich przeznaczenie) będą twoim ostatecznym wyznacznikiem. Najlepiej sprzedające się marki zwykle używają kwaśnej pianki, która przylega do płytek, rozbijając osady mydlane, plamy i brud. Są to często najbardziej łatwe opcje czyszczenia, ponieważ wymagają minimalnego szorowania – ale tak jest mogą być szorstki. Jeśli jednak to nie jest Twoja prędkość, istnieją również bardziej naturalne środki czyszczące, które wykorzystują składniki pochodzenia roślinnego do rozpuszczania brudu i często są również bezzapachowe.

Oto pięć najlepszych opcji dla różnych powierzchni oraz najlepiej sprzedające się narzędzie, które pomoże Ci dotrzeć do każdego centymetra. Od sprayów przez pasty po formułę, która jest mocna, ale delikatna dla kamienia naturalnego, z pewnością znajdziesz tutaj odpowiednią opcję.

1. Najlepszy spray do ceramiki, porcelany i włókna szklanego

Do szybkiego i łatwego czyszczenia, które wymaga minimalnego szorowania z Twojej strony, możesz skorzystać z pieniącego się prysznica, wanny i środka do czyszczenia płytek firmy Zep. Wykorzystuje piankę na bazie kwasu do rozbijania osadów mydła, bakterii, brudu i twardej wody na ceramice, porcelanie, laminacie i Corianie. Po prostu spryskaj go, pozostaw na dwie do trzech minut i wytrzyj do czysta wilgotną gąbką. Następnie dobrze spłucz. Ma zapach deszczu, a ponad 1000 recenzentów przyznało mu w sumie 4,3 gwiazdki. (Jednak ten produkt jest nie do stosowania na kamieniu naturalnym i nie należy go pozostawiać na dłużej niż kilka minut.)

  • Dopuszczone powierzchnie: ceramika, porcelana, akryl, włókno szklane, laminat i Corian

Jeden recenzent napisał: „Świetny środek do czyszczenia pryszniców. Dziś rano wyczyściłem swój duży, ponadgabarytowy prysznic i działał lepiej niż jakikolwiek środek czyszczący, którego użyłem do płytek ”.

2. Najlepszy naturalny środek do czyszczenia płytek

Z ponad 11000 recenzji (z których około 80% jest pozytywnych), jasne jest, że środek do czyszczenia wanien i płytek Better Life jest ulubionym przez fanów, ponieważ jest naturalny i efektywny. Ta opcja wykorzystuje tylko składniki pochodzenia roślinnego, takie jak olej kokosowy, ekstrakty cytrusowe, drzewo herbaciane i eukaliptus. Po połączeniu rozpuszczają osady mydlane, zwalczają pleśń i usuwają plamy z twardej wody, a wszystko to bez przytłaczających zapachów i żrących chemikaliów. Jest bezpieczny dla zwierząt domowych i dzieci, ale nie powinien być używany na marmurze lub granicie.

  • Dopuszczone powierzchnie: ceramika, porcelana, stal nierdzewna, włókno szklane, akryl i chrom

Jeden recenzent napisał: „Próbowałem używać markowych środków czyszczących pod prysznic i wybielaczy, aby spróbować usunąć szumowiny mydlane z płytek i wanny. Nie miałem szczęścia i kaszlałem i chorowałem z powodu silnego zapachu. Pomyślałem, że spróbuję tego, żeby uratować płuca. Spryskałam cały prysznic i zostawiłam go na około 15 min. Wróciłem i spłukano ściany i były błyszczące! Nigdy nie miałem tak czystego prysznica ”.

3. Najlepsza pasta czyszcząca (i najbardziej wszechstronna opcja)

Tak, można go bezpiecznie używać na szkle, ceramice i porcelanie – a niektórzy recenzenci twierdzą, że nigdy nie widzieli nic lepszego – ale pasta czyszcząca The Pink Stuff działa również na prawie wszystko inne (z wyjątkiem kamienia naturalnego) z rondli do łodzi. Nie trzeba dodawać, że jest to najbardziej wszechstronna opcja, która pomaga wyjaśnić, dlaczego ma prawie 40000 recenzji i jest bestsellerem. Stało się nawet wirusowe w mediach społecznościowych ze względu na swoją skuteczność.

  • Dopuszczone powierzchnie: porcelana, ceramika, szkło, rondle, grille, rdza, zlewozmywaki, PCV, meble ogrodowe, lakier, łodzie, blaty kuchenne, miedź i inne

Jeden z recenzentów napisał: „Od 10 lat walczę z kafelkami w naszej łazience. Dom został zbudowany w 67 ‘i oczywiście prysznic jest trochę nagromadzony. Próbowaliśmy wybielacza, CLR i wielu innych środków czyszczących, nic nie działało. […] Łał! To działa najlepiej ze wszystkiego, czego kiedykolwiek próbowaliśmy! Gorąco polecam.”

4. Środek czyszczący, który jest odporny na fugi

Jeśli Twoim największym zmartwieniem jest odbarwiona fuga, wybierz środek czyszczący i wybielający Grout-Eez. Usuwa tłuszcz i plamy z płytek ceramicznych i porcelanowych, jednocześnie rozjaśniając fugi dla prysznica, który wygląda „zupełnie nowy”, według kilku recenzentów. Jest nawet wyposażony w bezpłatną szczotkę do fug, która łączy się z większością standardowych uchwytów mioteł, aby zapewnić wygodne i wygodne czyszczenie. (Tylko nie używaj tego produktu na kamieniu naturalnym.)

  • Dopuszczone powierzchnie: ceramika i porcelana

Jeden z recenzentów napisał: „Wątpiłem, czy ten produkt będzie działał tak dobrze; jednak jestem pod wrażeniem poza słowami. Żałuję, że nie zrobiłem wcześniej zdjęcia. […] Mój prysznic wygląda na zupełnie nowy. Bez wątpienia kupię ponownie! ”

5. Najlepszy środek czyszczący do płytek z kamienia naturalnego

Wreszcie, dla tych, którzy pod prysznicem mają płytki z kamienia naturalnego, Granite Gold jest jednym z niewielu bezpiecznych środków czyszczących na rynku. Chociaż jest wystarczająco delikatny dla granitu, marmuru i kwarcu, ta bezkwasowa, biodegradowalna formuła nadal skutecznie usuwa pleśń, pozostałości mydła i osady z twardej wody. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, marka zaleca połączenie go z nierysującą gąbką z naturalnego kamienia Granite Gold. Chociaż działa na bardziej delikatnych powierzchniach, możesz go również użyć na kafelkach.

  • Dopuszczone powierzchnie: granit, marmur, trawertyn, kwarc i ceramika

Jeden z recenzentów napisał: „Kupiłem ten produkt do naszego prysznica marmurowego. Trudno było znaleźć produkt do łatwego i bezpiecznego usuwania resztek mydła i szamponu z podłóg i dolnych ścian. Ten produkt działał świetnie; Po prostu trochę spryskałem, pozostawiłem na mniej niż minutę i użyłem nierysującej gąbki Granite Gold do czyszczenia marmuru. Szlam mydlany został natychmiast wyczyszczony, a marmur wygląda świetnie! ”

Również świetnie: ten skruber do czyszczenia bębnów i płytek

Aby nieco ułatwić sięganie i szorowanie, rozważ to najlepiej sprzedające się narzędzie OXO Good Grips do wanien i płytek. Dzięki szybkiemu obróceniu drążka ze stali nierdzewnej ten genialny wynalazek rozciąga się od 26 do 42 cali, dzięki czemu możesz dotrzeć do każdego centymetra prysznica bez schylania się lub wstawania ze stołka. Ma również wymienną, antybakteryjną głowicę szorującą, która usuwa szumowiny i plamy – a nawet jest zwężana, aby dotrzeć do szczelin, narożników i ciasnych kątów.

Jeden z recenzentów napisał: „Stałem na zewnątrz [of the shower], bardzo łatwo wyregulowałem uchwyt i wyszorowałem kafelki, wannę i słuchawkę prysznicową. I tak samo sprzątanie łazienki (najbardziej przerażającego pokoju w naszym domu) jest o 100% łatwiejsze ”.