5 najlepszych pistoletów do klejenia dla rzemiosła

W teorii pistolet do klejenia na gorąco to prosty zakup. W rzeczywistości jednak istnieje zaskakująca liczba czynników, które wpływają na wybór najlepszych pistoletów do klejenia dla rzemiosła. Aby znaleźć idealny dla siebie pick, powinieneś wziąć pod uwagę zarówno rozmiar pistoletu do kleju, jak i jego temperaturę.

W tym przypadku rozmiar nie odnosi się tylko do ogólnych wymiarów pistoletu do klejenia — chociaż to jest ważny. (Większy pistolet może zwykle roztopić więcej kleju za jednym razem, podczas gdy mniejszy pistolet jest zazwyczaj lepszy dla małych dłoni i jest znacznie łatwiejszy do przechowywania.) To powiedziawszy, średnica uchwytu jest również ważna; różne pistolety do klejenia na gorąco mają różne rozmiary sztyftów do gorącego kleju i chociaż wszystkie poniższe opcje zawierają kilka na początek, w końcu będziesz musiał kupić zamienniki.

Innym ważnym czynnikiem jest poziom ciepła, a większość z nich dzieli się na pistolety do klejenia o niskiej i wysokiej temperaturze: ten pierwszy nagrzewa się zwykle do około 250 stopni Fahrenheita, podczas gdy drugi osiąga około 380 stopni Fahrenheita. Poziom ciepła będzie dyktować rodzaj kleju w sztyfcie, którego będziesz potrzebować, a także rodzaje materiałów, które możesz skleić. Pistolety do klejenia o niskiej temperaturze są mniej podatne na oparzenia (więc są lepsze dla dzieci) i są zdolne do klejenia lekkich materiałów, takich jak wstążka, pianka, folia i cienka tkanina. Jednak pistolety wysokotemperaturowe mogą często łączyć wszystko, od plastiku i ciężkiej tkaniny po drewno i metal. Niektóre modele, jak pierwsza opcja poniżej, oferują dwa ustawienia ogrzewania, dzięki czemu uzyskujesz to, co najlepsze z obu światów.

Wybrane na podstawie opinii prawdziwych recenzentów, jest to pięć najlepszych pistoletów do klejenia do następnego projektu rzemieślniczego i są one dostępne we wszystkich rozmiarach i temperaturach.

1. Ogólny najlepszy pistolet do klejenia dla rzemiosła

Gorilla Dual Temp Mini ma prawie 20 000 recenzji i ogólną ocenę 4,7-gwiazdkową i łatwo zrozumieć, dlaczego: mimo że jest mały ze względu na przechowywanie i wygodę, jest zaskakująco wydajny. Dzięki dwóm ustawieniom temperatury kwalifikuje się zarówno jako pistolet wysokotemperaturowy, jak i niskotemperaturowy, dzięki czemu działa na szerokiej gamie materiałów. Nagrzewa się również w około 45 sekund, jest odporny na uderzenia i ma wbudowaną podstawkę, nie wspominając o łatwym wciskaniu spustu i precyzyjnej dyszy. Każde zamówienie zawiera 30 odpornych na warunki atmosferyczne klejów marki Gorilla.

  • Poziom ciepła: niska temperatura i wysoka temperatura
  • Kompatybilny klej w sztyfcie: średnica 0,27 cala

Jeden recenzent napisał: „To najlepszy mały pistolet do klejenia, jakiego kiedykolwiek używałem. Mały, ale potężny z niskimi i wysokimi ustawieniami. W zestawie DUŻO kleju. Świetny zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Nigdy więcej nie użyję niczego innego.

2. Najlepszy budżetowy pistolet do klejenia na gorąco

Szukasz okazji? Pomimo swojej ceny 6 USD, pistolet do klejenia AdTech Mini nagrzewa się do wysokich temperatur, ma wbudowaną podstawkę i jest dostarczany z 10 wielotemperaturowymi, przezroczystymi, schnącymi sztyftami kleju. Jednak pomimo niskiej ceny, obudowę nadal wykonano z trwałych materiałów, a cały pistolet objęty jest gwarancją zwrotu pieniędzy. Recenzenci zachwycają się również precyzyjną końcówką, wyzwalaczem oporowym i łatwością obsługi – ale ponieważ jest tak kompaktowy, ciężar przewodu może spowodować jego przewrócenie, jeśli nie będziesz ostrożny.

  • Poziom ciepła: wysoka temperatura
  • Kompatybilny klej w sztyfcie: średnica 0,28 cala

Jeden recenzent napisał: „Działa i było tanie. […] Mogę ładować kleje w sztyfcie jedną ręką, co jest miłe. Nie miałem problemu z nadmiernym wyciekaniem pomiędzy użyciami. To był dobry stosunek jakości do ceny, którą zapłaciłem, a nawet zawierał 10 sztyftów kleju”.

3. Najlepszy wytrzymały pistolet do klejenia

Jeśli chodzi o przewodowe pistolety do klejenia na gorąco, pistolet CCbetter jest jedną z droższych opcji – ale według recenzentów jest „wart swojej ceny”, jeśli wykonujesz ciężkie prace. Dlaczego? Jego 60/100-dwuwatowa konstrukcja działa z materiałami o niskiej emisji ciepła, ale osiąga również bardzo wysokie temperatury, dzięki czemu może obejmować wszystko, od majsterkowania po małe prace przemysłowe. Jest również wykonany z ognioodpornych, izolowanych termicznie materiałów, aby zapobiec poparzeniom, i ma wyłącznik bezpieczeństwa, ergonomiczny uchwyt, precyzyjną dyszę i wbudowany wskaźnik LED. Wreszcie, co nie mniej ważne, stojak jest wytrzymały i nie wymaga użycia rąk, a do tego jest wyposażony w 12 wysokiej jakości kleju w sztyfcie, który wysycha przezroczyście.

  • Poziom ciepła: niska temperatura i bardzo wysoka temperatura
  • Kompatybilne sztyfty kleju: średnice od 0,39 do 0,43 cala

Jeden recenzent napisał: „Kocham tę rzecz, naprawiłem nią wiele rzeczy. Ten pistolet do klejenia staje się o wiele gorętszy niż małe rzemieślnicze w sklepie Walmart. Tworzy trwalszą więź. To jest warte swojej ceny.”

4. Najlepszy pistolet do klejenia w niskiej temperaturze

Jeśli robisz zakupy dla dziecka (lub chcesz zminimalizować ryzyko potencjalnych oparzeń dla siebie), zdecyduj się na ultra niskotemperaturowe narzędzie AdTech. Dzięki napięciu 6 V ten pistolet do kleju jest o około 75 stopni Fahrenheita chłodniejszy niż standardowe pistolety do klejenia, dzięki czemu sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku cienkich tkanin i papierów do scrapbookingu. Ma również wbudowaną podstawkę i 10 sztyftów kleju niskotemperaturowego, a ponadto jest kompaktowy, co ułatwia podróżowanie i przechowywanie.

  • Poziom ciepła: niska temperatura
  • Kompatybilny klej w sztyfcie: średnica 0,28 calainch

Jeden recenzent napisał: „Nauczyłem moją 8-letnią córkę, jak korzystać z pistoletu do klejenia i poradziła sobie z tym, ale martwiłem się o oparzenia. To rozwiązuje problem! Brak odsłoniętej metalowej końcówki i niska temperatura pomagają pozbyć się moich zmartwień.”

5. Najlepszy bezprzewodowy pistolet do klejenia

Większość pistoletów do klejenia na rynku ma przewody, które podłącza się do gniazdka, ale jeśli wolisz nie ograniczać się, pistolet do kleju Ryobi One+ jest bezprzewodowy, więc możesz go zabrać wszędzie. bateria nie jest dołączona, ale działa z 18-woltowym akumulatorem litowo-jonowym, który współpracuje z wiertarkami Ryobi, sprzętem do trawników i nie tylko. (Jeśli jeszcze go nie masz, możesz kupić ten zestaw, który zawiera dwa akumulatory i ładowarkę.) Jeśli chodzi o sam pistolet, może działać przez ponad trzy godziny bez przerwy na jednym ładowaniu, ma wygodny przyczepność i uzyskała prawie idealną ocenę ogólną 4,8 gwiazdki dzięki precyzyjnemu spustowi i cienkiej końcówce. Zawiera również trzy uniwersalne kleje w sztyfcie.

  • Poziom ciepła: wysoka temperatura
  • Kompatybilny klej w sztyfcie: średnica 0,43 calainch

Jeden recenzent napisał: „Sprawia, że ​​jest o wiele bardziej użyteczny, ponieważ jest bezprzewodowy. już naprawiłem [three] dziwne jest to, że nigdy nie zadałbym sobie trudu z przewodowym. Teraz szukam rzeczy do naprawienia i ten pistolet działa bez zarzutu. To jedno z tych narzędzi, które powinieneś kupić dawno temu.”