4 najlepsze przenośne środki do czyszczenia dywanów

Czyszczenie dywanu może być ogromnym obowiązkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o plamy, które się tam osadziły. Zamiast wyciągać pełnowymiarową maszynę lub próbować wytrzeć plamy ręcznie, najlepsze przenośne urządzenia do czyszczenia dywanów mają kompaktową konstrukcję, ale nadal skutecznie podnoszą plamy z tkanin wodą lub gorącą parą. Zakup nowego środka do czyszczenia dywanów to duża inwestycja, więc chcesz mieć pewność, że wybrana opcja ma wszystkie potrzebne funkcje. Więc co musisz wiedzieć robiąc zakupy?

Pierwsza rzecz do rozważenia: ciepło lub brak ciepła. Podgrzewane środki do czyszczenia dywanów doskonale usuwają trudne plamy, które już się osadziły, ale trudniej je znaleźć. Z drugiej strony, jeśli masz tendencję do szybkiego łapania plam lub musisz czyścić dywany tylko raz na jakiś czas, niezawierający ciepła środek czyszczący z doskonałymi nasadkami również dobrze się sprawdzi.

Kupując dowolne urządzenie czyszczące, weź pod uwagę zarówno wagę, jak i rozmiar wybranego modelu. Może to być oczywiste, ale przenośne urządzenia do czyszczenia dywanów często wymagają ich podnoszenia, dlatego preferowane są lekkie modele. Ponadto każde urządzenie czyszczące nadaje się do domu tylko wtedy, gdy masz miejsce na jego przechowywanie.

Oprócz rozmiaru i ciepła miej oczy szeroko otwarte na wszelkie dodatkowe funkcje, których możesz chcieć. Przenośne środki do czyszczenia dywanów z zaprogramowanymi cyklami umożliwiają czyszczenie dywanów lub powierzchni bez nadzoru. A dodatkowe nasadki są świetne, jeśli masz zwierzęta lub super osadzone plamy. Jeśli szukasz jeszcze większej wszechstronności, miej oczy szeroko otwarte na nasadki, które świetnie sprawdzają się również w tapicerce, lub wielofunkcyjne projekty, które działają jak mop parowy na podłogach z twardego drewna.

Aby pomóc Ci znaleźć najlepszy środek do czyszczenia dywanów, oto zestawienie najbardziej skutecznych środków czyszczących na rynku.

1. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy, wzięty pod uwagę

  • Wymiary: 12 na 6,5 ​​na 14,5 cala (długość x szerokość x wysokość)
  • Waga: 2,3 funta

Ten podgrzewany środek do czyszczenia dywanów jest wyposażony w zbiornik o pojemności 37 uncji i technologię Heatwave, która utrzymuje wystarczająco wysoką temperaturę wody, aby usuwać plamy. Jest wyposażony w trzy różne nasadki, których można używać do różnych powierzchni i plam, w tym narzędzie do głębokich plam, narzędzie do trudnych plam i specjalne narzędzie, którego można użyć do czyszczenia wnętrza węża po użyciu. Dodatkowo, przy długości 12 cali, wysokości 14,5 cala i wadze poniżej 3 funtów, jest to kompaktowy model, który można z łatwością przechowywać w szafie.

Według jednego recenzenta: „Świetnie! Właśnie wyczyściłem stare plamy na niektórych fotelikach samochodowych, które pojawiły się po kilku próbach. Najpierw użyłem mniejszej głowicy, ale głęboka czysta głowica usunęła ją całkowicie. Byłem sceptyczny, ale po użyciu Jestem zadowolony z zakupu ”.

2. Drugie miejsce: nieogrzewany środek czyszczący za trochę mniej

  • Wymiary: 13,94 x 9,72 x 15,04 cala (długość x szerokość x wysokość)
  • Waga: 9 funtów

Ten nieco tańszy przenośny środek do czyszczenia dywanów nie ma dodatkowych przystawek, które pozwalają usuwać określone plamy i nie działa z ciepłem, więc może być mniej skuteczny w przypadku namoczonych plam, ale oferuje nieco większą pojemność w większej ramie . Ten przenośny środek do czyszczenia dywanów waży 9 funtów, mierzy 15 cali wysokości i prawie 14 cali długości i ma duży zbiornik na wodę o pojemności 51 uncji. Dzięki ponad 7000 recenzji Amazon i solidnej 4,4-gwiazdkowej ogólnej ocenie, ten przenośny środek do czyszczenia dywanów to świetny wybór, który pozwoli Ci zaoszczędzić kilka dolarów i nadal wykona większość prac, jeśli nie chcesz ciepła.

Według jednego recenzenta: „Uwielbiam ten środek czyszczący, jest to najlepszy, jaki kiedykolwiek miałem. Czyści dobrze, jest łatwy w użyciu. Najlepsze jest to, jak łatwo jest wyczyścić zbiorniki i dyszę po zakończeniu pracy. Bardzo dobrze zaprojektowany”.

3. Ten zaprojektowany z myślą o zwierzętach domowych

  • Wymiary: 16,93 x 9,06 x 12,52 cala (długość x szerokość x wysokość)
  • Waga: 12,5 funta

Zaprojektowany z myślą o zwierzętach, ten niewymagający ciepła, przenośny środek do czyszczenia dywanów ma kilka cech, które sprawiają, że się wyróżnia. Po pierwsze, może działać bez użycia rąk, więc możesz ustawić go za pomocą zaprogramowanych cykli i odejść, gdy idzie do pracy. Posiada również dwa różne zaprogramowane cykle, jeden dla nowych plam, a drugi dla tych, które miały czas na związanie. Ten przenośny środek do czyszczenia dywanów jest przeznaczony do wtłaczania środka do czyszczenia zwierząt, plam i zapachów (w zestawie!) Głęboko we włókna tkaniny, aby skutecznie usunąć zabrudzenia.

Jeśli wolisz nie używać zaprogramowanych cykli, możesz również przymocować wąż i jedyną przystawkę, z którą jest wyposażony ten odkurzacz, uniwersalne narzędzie, które doskonale nadaje się do czyszczenia plam na kanapach, schodach i nie tylko. Ten środek do czyszczenia dywanów ma jedną z mniejszych pojemności zbiorników spośród wszystkich wymienionych na tej liście (32 uncje) i nie wykorzystuje ciepła tak jak najlepiej. Ale to wciąż świetna inwestycja, która trafiła do domów ponad 6000 użytkowników Amazon. Jedna uwaga: ten środek do czyszczenia dywanów waży nieco poniżej 13 funtów, ma ponad 16 cali długości i 13 cali wysokości, co czyni go jedną z większych i cięższych opcji na tej liście.

Według jednego recenzenta: „Niedawno mieliśmy plamę ze zwierząt domowych na nowym jasnym dywanie, która nie została całkowicie wyczyszczona przy użyciu starszego modelu środka do czyszczenia dywanów. Mimo że plama miała kilka dni na związanie przed użyciem nowego SpotBota, działała dobrze. Postępowaliśmy zgodnie ze wskazówkami i kilka minut zniknęło. Bardzo zadowolony z wyniku. I bez szorowania! ”

4. Odkurzacz parowy, który działa również na twardych podłogach

  • Wymiary: 10,5 x 10,5 x 9,5 cala (długość x szerokość x wysokość)
  • Waga: 9 funtów

Ten wszechstronny, wysokiej jakości parowar nagrzewa się w zaledwie siedem minut i może pracować na dywanach i podłogach z twardego drewna. Jest również wyposażony w trzy różne głowice nasadowe do czyszczenia narożników, szorowania plam lub mopowania parą podłóg. Oprócz tego jest również wyposażony w wiele ściereczek z mikrofibry, gąbek i wymiennego włosia. Jest również zaprojektowany z dużym zbiornikiem o pojemności 54 uncji, który może wytrzymać do 50 minut, zanim będzie trzeba go ponownie napełnić. Ponad 9000 użytkowników Amazon kupiło ten odkurzacz parowy, aby dodać go do swojej rutyny czyszczenia w domu.

Według jednego recenzenta: „Do tej pory jestem zakochany w Schludnym! Jest wystarczająco mały, aby z łatwością manewrować. Wystarczająco dużo, aby zapewnić porządne sprzątanie w ciągu dnia. Czas nagrzewania do wytworzenia pary wynosi 10 minut. Nie tylko moje dywany wyglądają czysto, dom pachnie świeżo ”.