11 oznak, że Twój związek nie przetrwa, w zależności od tego, jak spędzacie razem czas

To zupełnie normalne, że zastanawiasz się, czy twój związek przetrwa. Istnieje wiele różnych wskaźników świadczących o tym, co sprawia, że ​​związek jest silny, a co słaby, ale często pomijamy jeden z najbardziej podstawowych i oczywistych wskazówek: jak spędzacie razem czas?

Jeśli czujecie się obecni i komfortowo ze sobą, dobrze się bawicie i dobrze się komunikujecie, zastanówcie się nad sobą. Jeśli czujesz się niezręcznie, twój partner nie docenia twojej opinii lub jeśli ciągle się kłócisz, wtedy znaki zaczynają wskazywać na zerwanie.

Oczywiście jest też kwestia nie spędzanie razem wystarczająco dużo czasu, co samo w sobie jest czerwoną flagą. Jeśli naciskasz, aby się spotkać, ale twój partner jest często zajęty (lub odwrotnie), już masz trudny początek. „Sugeruje to, że istnieje rozbieżność w tym, co oboje chcecie, aby ten związek był”, mówi Bustle Aimee Hartstein, LCSW, licencjonowana kliniczna pracownica socjalna.

Brzmi to tak oczywiste na papierze, ale łatwo jest przejrzeć nawet najbardziej oczywiste złe znaki na wczesnych etapach związku. “[That’s when] dopamina jest wyższa, co daje poczucie przyjemności, które może być większe niż rzeczywistość” – mówi Bustle dr Kelly Morrow Baez, LPC, NCC, licencjonowany doradca zawodowy. „Potrzeba około czterech miesięcy, zanim „blask” zniknie, a ludzie zaczynają być sobą – na dobre lub na złe”.

Więc jeśli naprawdę lubisz tę osobę, możesz do tego czasu wstrzymać się z oceną, jak naprawdę jesteś kompatybilny. Ale jeśli regularnie spędzasz ze sobą czas, istnieje wiele różnych oznak tego, czy Twój związek przetrwa na dłuższą metę – oto, na co zwrócić uwagę.

Załóżmy więc, że spędzacie ze sobą tyle czasu, z którym oboje czujecie się komfortowo – więc czego musicie szukać? Cóż, istnieje wiele różnych oznak tego, czy uda ci się to na dłuższą metę. Oto, czego musisz szukać w oparciu o to, jak spędzacie razem czas.

1

Oboje musicie mieć drinka w ręku

Chociaż bardzo często wychodzisz na drinka z partnerem, zwróć uwagę, czy czujesz się jak ty mieć pić, żeby spędzać wolny czas. Picie może być sposobem na sprawienie, by niekompatybilny związek wydawał się bardziej zgodny. Może to również być sposób na maskowanie negatywnych emocji, mówi Baez, takich jak samotność czy nuda.

Aby dowiedzieć się, co się dzieje, spróbuj zaplanować więcej dat, w których nie ma alkoholu. Jedź na rowerze w parku, kup burrito, chodź do kina — i zobacz, czy jesteś w stanie się zrelaksować i dobrze się bawić bez napoju dla dorosłych. Jeśli masz problemy z wygodą lub rozwijaniem głębszego związku z biegiem czasu, z pewnością oznacza to, że ten związek nie jest dla ciebie.

2

Nie możecie być razem cicho

Zastanów się, jakie to uczucie, gdy rozmowa się załamuje. Czy jesteś w stanie przepłynąć przez te chwile ciszy? A może sprawiają, że chcesz wyczołgać się ze skóry?

Według trenerki relacji Melindy Carver, zgodne pary będą mogły od czasu do czasu siedzieć ze sobą w milczeniu — na przykład podczas prowadzenia samochodu lub picia kawy — bez zakładania, że ​​coś jest nie tak lub nie będą się czuć niezręcznie. Jeśli ty i twój partner ciągle potrzebujecie wypełnić tę ciszę, możesz nie czuć się ze sobą wystarczająco komfortowo, aby przetrwać na dłuższą metę.

3

Masz różne definicje „zabawy”

ProfessionalStudioImages/E+/Getty Images

Innym znakiem ostrzegawczym jest to, czy ty i twój partner macie różne pomysły na to, co sprawia, że ​​dobrze się bawicie. „Jeśli jedno z was jest domownikiem, a drugie zawsze chce spędzać czas towarzysko, prawdopodobnie będzie to problem” – mówi Harstein. To samo dotyczy przebywania na świeżym powietrzu kontra w domu, wyluzowania kontra poszukiwanie przygód – lista niezgodności jest długa.

Ty i Twój partner nie musicie dzielić wszystkich zainteresowań, aby pracować jako para. Możesz robić rzeczy samodzielnie i mieć osobne hobby. (W rzeczywistości to dobra rzecz.) Jest to jednak problem, jeśli jesteś tak inny, że dosłownie nie możesz planować.

4

Zainteresowania partnera są głównym priorytetem

Powiedzmy, że potrafisz planować, ale rzeczy, które robisz, kręcą się wyłącznie wokół zainteresowań twojego partnera. Jeśli tak jest, „istnieje szansa, że ​​później nie będziesz czuł się priorytetem w związku”, mówi Bustle Ashley Gray, LCSW, licencjonowany pracownik socjalny. A to dlatego, że to czerwona flaga, że ​​troszczą się tylko o siebie.

Aby sprawdzić, czy to wielka sprawa, zaproś partnera, aby zrobił z tobą coś, co reprezentuje twoje zainteresowania. Lub zaproś ich do spotkania z grupą znajomych. Jeśli chcą próbować nowych rzeczy — nawet jeśli tylko dlatego, że wiedzą, że to cię uszczęśliwi — twój związek może mieć szansę. Jeśli odmówią lub będą zachowywać się nieszczęśliwie przez cały czas? Biegać.

5

Obwiniają cię, gdy coś idzie nie tak

Spóźniłeś się na film? Przegapiłeś metro? Zwróć uwagę, jak twój partner zachowuje się w tych mniej niż idealnych momentach. Grey mówi, że jeśli się zamkną, ze złością obwinią cię lub staną w obronie, to nie wróży to dobrze na przyszłość. Zachowania takie jak te, wymyślone przez „czterech jeźdźców” przez eksperta ds. relacji, dr Johna Gottmana, mają tendencję do przewidywania końca związku z niesamowitą dokładnością.

„Czterej jeźdźcy to defensywa, krytyka, mury i pogarda” – mówi Gray. „Podczas gdy wszystkie pary czasami angażują się w takie zachowania, jeśli dominują przez większość czasu razem, tworzą rozłąkę w twoim związku. Im dłuższy czas trwania rozłączenia, tym większe są szanse, że się rozdzielicie i ostatecznie się rozdzielicie”.

6

Zawsze jesteś rozkojarzony, gdy jesteś z nimi

Geber86/E+/Getty Images

Czy zamiast rozmawiać ze swoim nowym partnerem, wpatrujesz się w kosmos, zastanawiając się, co kombinują Twoi znajomi, a co najgorsze – sprawdzając telefon? Jeśli tak, możesz przyznać, że możesz nie być dobrym partnerem, certyfikowany doradca i trener randkowy Jonathan Bennett mówi Bustle’owi.

Może to być znak, że nie łączysz się, że nie czujesz się komfortowo lub że nie jesteś gotowy zainwestować w związek. Jeśli ta druga osoba również rozmawia przez telefon, to równie dobrze możesz oddzwonić od razu.

(Uwaga: to się nie liczy, jeśli byliście razem od zawsze. Chociaż sprawdzanie telefonów podczas randki może nie być idealnym rozwiązaniem, nie musi to oznaczać, że jesteś niezgodny.)

7

Okazujesz miłość inaczej

Jeśli spotykasz się na randce i twój partner przynosi kwiaty, ale 100 razy powiedziałeś, że nie lubisz kwiatów, uznaj to za drobną, ale całkowicie ważną czerwoną flagę. „To nie musi być zerwanie umowy, ale może spowodować poważne problemy bez chęci do pracy”, mówi Bustle Erica Cramer, LCSW, MBA, ekspert ds. Randek i relacji z Cobb Psychotherapy.

Wszystko sprowadza się do tego, jak lubisz dawać i otrzymywać uczucia. „Nasze „języki miłości” są prawie wrodzone i mają kluczowe znaczenie dla sposobu, w jaki przetwarzamy nasze relacje i tego, co nas spełnia” – mówi Cramer. „Jeżeli język miłości twojego partnera opiera się na służeniu, musisz to zrozumieć i być przygotowanym na ukazywanie tego przez całe życie. Jeśli twoim językiem miłości jest dotyk, a twój partner nie lubi palmtopów, przytulania lub kontaktu i nie chce nad tym pracować, może to stać się pustką w twoim związku.

8

Dajecie sobie nawzajem nerwy

Sporadyczne kłótnie są w porządku. Ale jeśli wydaje się, że ciągle działacie sobie na nerwy, może to oznaczać, że macie różne style przywiązania. „Styl przywiązania danej osoby jest jej specyficznym sposobem nawiązywania relacji z innymi w związkach”, mówi Cramer. Cztery główne style? Bezpieczna, niespokojna, unikająca i bojaźliwa – wyjaśnia.

Podobnie jak języki miłosne, niektóre z nich nie pasują zbyt dobrze – a to może oznaczać katastrofę na dłuższą metę. Jeśli na przykład unikasz, gdy twój partner jest niespokojny, może się wydawać, że wymaga od ciebie zbyt wiele. Z drugiej strony prawdopodobnie poczują się tak, jakbyś nie dbał lub źle się komunikował.

„Ludzie ignorując te znaki na wczesnym etapie, mogą zainwestować dużo czasu i energii w partnerstwa, które je wyczerpią” – mówi Cramer.

9

Powstrzymujesz zranione uczucia

PeopleImages/E+/Getty Images

Nie mylisz się, gdy denerwujesz się, gdy twój partner spóźnia się na randkę, kiedy przerywa ci w połowie zdania lub robi coś innego, co sprawia, że ​​czujesz się niedoceniany. „Nie usprawiedliwiaj się na początku związku, że nie czujesz się spełniony” — mówi Cramer. „Może to wpłynąć na twoje szczęście, wywołać urazę i nie sprawi, że związek będzie zdrowy lub szczęśliwy z czasem”.

Więc zwróć uwagę, jeśli ciągle czujesz, że gryziesz język lub idziesz na kompromis, aby wszystko działało. „Do pewnego stopnia robienie osobistych ustępstw na etapie miesiąca miodowego związku jest normalne” – mówi Cramer. Po prostu nie chcesz robić z tego nawyku — nadmierne kompromisy mogą prowadzić do ukrywania tego, kim naprawdę jesteś, i odwrotnie ze swoim partnerem.

10

Nigdy nie mówisz o „wielkich” rzeczach

Chociaż na pierwszej randce możesz nie mówić o planach pięcioletnich, nie powinno tak być także na długo przed tym, zanim dojdziesz do punktu, w którym porozmawiasz o wielkich rzeczach — na przykład o tym, jak myślisz o małżeństwie, celach kariery i czy chcesz mieć dzieci.

To samo dotyczy dzielenia się ciężkimi historiami z przeszłości lub czymkolwiek innym, o czym chciałbyś, aby wiedział partner. Możliwość rozmowy o tych rzeczach jest wyraźnym znakiem, że czujecie się ze sobą dobrze, mówi Bustle Rabin Shlomo Slatkin, licencjonowany doradca kliniczny, co często wskazuje na świetlaną przyszłość.

Jeśli czujesz, że pewnych rzeczy nie możesz wyrazić swojemu partnerowi, może to oznaczać, że po prostu nie są dla Ciebie odpowiednie.

11

Nigdy nie robisz nic romantycznego

Chociaż twoje życie nie może być całkowicie romantyczne, cały czas nie jest to dobry znak, jeśli ty i twój partner całkowicie zrezygnowali z wysiłku, Ravid Yosef, trener randek i związków, mówi Bustle, zwłaszcza jeśli ty nie znamy się bardzo długo.

Jedną rzeczą jest wpaść w przytulny wzór, w którym rozpuścisz włosy i po prostu istniejesz ze sobą. Ale jeśli chcesz, aby twój związek przetrwał, oboje będziecie musieli podjąć wysiłek, aby utrzymać silne, ekscytujące i wartościowe połączenie. Jeśli tego nie zrobisz, jedno z was lub oboje poczuje się mniej zainwestowane – i są szanse, że pójdziecie własnymi drogami.

Źródła:

Aimee Hartstein, LCSW, terapeutka

Dr Kelly Morrow Baez, LPC, NCC, licencjonowany doradca zawodowy

Jonathan Bennett, certyfikowany doradca i trener randkowy

Melinda Carver, trener relacji

Erica Cramer, LCSW, MBA, ekspert ds. randek i związków

Rabin Shlomo Slatkin, licencjonowany profesjonalny doradca kliniczny

Ravid Josef, trener randek i związków